Navýšení alokace pro 5. – 7. výzvu OP Rybářství 2021–2027

6. 9. 2023

Rybáři chtějí modernizovat své provozy a posilovat konkurenceschopnost. Ministr Výborný proto zvýšil původně plánovanou podporu o 60 milionů korun.

Celkem bylo zaregistrováno v 5. – 7. výzvě Operačního programu Rybářství 2021–2027 106 žádostí o podporu, na které mělo původně Ministerstvo zemědělství připraveno 67 milionů korun. Největší zájem projevili rybáři o investice do akvakultury, za které mohou například vybudovat či odbahnit rybníky nebo si postavit nové sádky. Dále byl velký zájem o modernizaci zpracoven ryb a opatření na podporu posílení konkurenceschopnosti podniků akvakultury a zpracoven ryb. Proto ministr zvýšil podporu na tyto opatření o 60 milionů korun.

V 5. – 7. výzvě OP Rybářství 2021-2027 mohli rybáři zasílat žádosti o podporu na aktivity:

  • Inovace do akvakultury
  • Investice do akvakultury
  • Investice do zpracování produktů

Postup administrace projektů je uveden v Pravidlech pro žadatele a příjemce, která jsou zveřejněna na internetových stránkách MZe www.eagri.cz v záložce „Dotace / Operační program Rybářství na období 2021–2027/ Aktivity (podpory pro žadatele) / příslušná aktivita / příslušná výzva / Pravidla k výzvě. Na stránkách Státního zemědělského intervenčního fondu (www.szif.cz) žadatel najde manuály a postupy pro práci a podání přes Portál ISKP21+.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.