Ministerstvo
Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.
Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.

Novinky

Novým náměstkem člena vlády se na Ministerstvu zemědělství stal Milan Daďourek

1. 3. 2024
Tisková zpráva — Do funkce náměstka člena vlády dnes ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) jmenoval Milana Daďourka (Piráti). Bude se věnovat průřezově všem zemědělským agendám. Nahradil Radka Holomčíka, který odešel na rodičovskou dovolenou.  
HHC bude zařazeno mezi návykové látky, nebude možné ho běžně prodávat v obchodech ani na internetu

HHC bude zařazeno mezi návykové látky, nebude možné ho běžně prodávat v obchodech ani na internetu

1. 3. 2024
Tisková zpráva — Státní zemědělská a potravinářská inspekce prostřednictvím opatření obecné povahy zakáže uvádět na trh potraviny s obsahem látek HHC, HHC-acetát/HHC-O a THCP.  
Na Regionálních potravinách si pochutnáváme už 15 let. Zatím  tuto značku kvality získalo už 1 473 výrobků

Na Regionálních potravinách si pochutnáváme už 15 let. Zatím tuto značku kvality získalo už 1 473 výrobků

29. 2. 2024
Tisková zpráva — Začíná 15. ročník soutěže Regionální potraviny, značky kvality pro výrobky lokálních potravinářů a zemědělců. Ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství. Za 14 let trvání soutěže získalo právo nosit logo Regionální potraviny 1 473 výrobků. Letošní kampaň na celostátní i krajské úrovni je tímto spuštěná.  

EU Politika propagace – aktuální stav a možnosti

19. 3. 2024 10:00 - 19. 2. 2024 15:00
Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)
Ministerstvo zemědělství, Těšnov 17, Praha 1
  Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem a Evropskou komisí připravuje  Workshop EU Politika propagace – aktuální stav a možnosti. Datum a místo konání: 19. března 2024 od 10:00 do 15:00 hod.; Ministerstvo zemědělství, Těšnov 17, Praha 1,  1. patro, sál č. 101. Tlumočení bude zajištěno. Cílem setkání je prezentace aktuální situace v propagační politice EU…
Ministr zemědělství: Pro lepší fungování evropského zemědělství je potřeba méně regulace a více motivace

Ministr zemědělství: Pro lepší fungování evropského zemědělství je potřeba méně regulace a více motivace

26. 2. 2024
Tisková zpráva — Na napjatou situaci mezi zemědělci napříč evropskými státy reagovala dnešní mimořádná Rada ministrů zemědělství a rybářství v Bruselu. Evropská komise v reakci na požadavek České republiky představila úpravu metodiky kontrol systému satelitního monitorování (AMS), který by měl snížit počet kontrol u zemědělců minimálně o 50 procent, čímž by se vrátily na úroveň roku 2022. Podle ministra…

Poslední publikace

Nákazy zvířat přenosné na člověka a bezpečnost potravin
Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ve spolupráci se Státní veterinární správou vydal aktualizovanou verzi publikace autorů Petra Šatrána a Josefa Dubna „Nákazy zvířat přenosné na člověka a bezpečnost potravin“. Publikace podává stručný přehled o nákazách, které jsou přenosné ze zvířat na člověka, tzv. zoonózách, se zaměřením na nákazy, jejichž zdrojem jsou většinou potraviny.
Publikováno: 22. 2. 2024

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.