Vietnam

Vyhlídky zemědělské spolupráce mezi Ruskem a VSR

21. 6. 2024
S určitým překvapením sledoval svět cestu ruského prezidenta do Hanoje ve dnech 19. a 20. června 2024.

Alkohol bude ve Vietnamu podléhat spotřební dani ve výši 100 %

14. 6. 2024
Ministerstvo financí navrhlo do roku 2030 zvýšit spotřební daň na alkohol na 100 %. V současné době je spotřební daň na pivo 65 % a na ostatní alkohol 35–65 % v závislosti na obsahu alkoholu.

Tetra Pak je předním partnerem vietnamského mlékárenského průmyslu

7. 6. 2024
Na nedávném veletrhu Vietnam Dairy 2024 představila přední švédská obalová společnost Tetra Pak řadu komplexních řešení pro zpracování a balení nápojů a tekutých potravin. Firma nabízí také služby na podporu F&B firmám.

Cena vietnamské rýže prudce klesá

31. 5. 2024
Vietnam, kde se nepěstuje nejoblíbenější odrůda rýže (basmati), a kde nelze příliš hovořit ani o kvalitě, ani o bezpečnosti potravin se v poslední době pyšnil tím, že exportuje rýži za vyšší ceny než okolní země.

Vietnamský TH Group zahájil výstavbu mlékárenského projektu v Rusku

24. 5. 2024
TH Group, dvojka na vietnamském mlékárenském trhu, zahájila 21. května 2024 výstavbu areálu pro chov dojnic a zpracování mléka v Primorsku na ruském Dálném východě.

Spojené státy vidí velké příležitosti pro americký export agrárních produktů do Vietnamu

17. 5. 2024
Podle nedávné analýzy USDA ( US Department of Agriculture ) existují ve Vietnamu pro americké agrární produkty obrovské příležitosti, a to díky předpokládanému růstu trhu a silné preferenci vysoce kvalitních a bezpečných produktů.

Nová ohniska slintavky a kulhavky a nodulární dermatitidy skotu ve Vietnamu

10. 5. 2024
Ve čtyřech okresech provincie Quang Binh se objevila nodulární dermatitida skotu. Vzhledem k vlhkému a deštivému počasí (v květnu začíná období dešťů) je vysoce pravděpodobné, že se nákaza bude dále šířit.

Vietnamský pivovar Habeco je ve ztrátě

6. 5. 2024
Třetí největší pivovar ve Vietnamu, Hanoi Beer Alcohol and Beverage JSC (Habeco), zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2024 po řadě ziskových čtvrtletí významný pokles a je v největší čtvrtletní ztrátě za posledních několik let. Společnost vykázala dokonce větší čtvrtletní ztrátu než v průběhu pandemie covid-19.

Ambice vietnamského Masanu – dostat do každé domácnosti na světě alespoň jeden produkt

26. 4. 2024
Korporace Masan usiluje o to, aby měl více svých produktů v každé vietnamské domácnosti a alespoň jeden produkt v každé domácnosti globálně. Tento ambiciózní plán zazněl 25. dubna 2024 v Ho Či Minově Městě na výroční valné hromadě.

Vietnam a Rusko prohlubují zemědělskou spolupráci

19. 4. 2024
Vietnamský velvyslanec v Rusku Dang Minh Khoi a náměstek ruského ministra zemědělství Sergej Levin jednali o opatřeních zaměřených na podporu zemědělské spolupráce mezi oběma zeměmi. Obě strany posoudily dosažené úspěchy a ocenily obchodní obrat v agrární oblasti, který za minulý rok překonal hranici 1 mld. USD.
1 2 3 ... 15

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.