Vietnam

Dovoz hnojiv do Vietnamu dosáhl v srpnu dvouletého maxima

22. 9. 2023
Podle celního úřadu byl dovoz hnojiv do Vietnamu v minulém měsíci nejvyšší za více než dva roky. Jedním z důvodů byl pokles cen oproti předchozímu roku.

Veletrh AgroViet 2023 v Hanoji představuje zemědělské produkty

15. 9. 2023
23. mezinárodní zemědělská výstava AgroViet 2023 byla zahájena 14. září v Hanoji. Čtyřdenní akce se účastní více než 100 domácích a mezinárodních vystavovatelů. Mezinárodní stánky jsou zejména z Číny, Ruské federace, Jižní Koreje a Austrálie. Domácí vystavovatelé jsou ze 45 různých provincií.

TikTok Shop se stal dvojkou ve vietnamském e-commerce

8. 9. 2023
Hodnota transakcí napříč vietnamským elektronickým obchodem během první poloviny roku 2023 dosáhla téměř 4 mld. USD, což je nárůst o 46 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Pozvánka českým exportérům k účasti na veletrhu Foodtech Vietnam v Ho Či Minově Městě

8. 9. 2023
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Hanoji nabízí českým firmám podporu účasti na potravinářsko-technologickém veletrhu Foodtech Vietnam , který se uskuteční 13. - 16. prosince 2023 v prostorách Saigon Exhibition and Convention Center (SECC).

Ceny vietnamské rýže jsou nejvyšší na světě

1. 9. 2023
Podle Vietnam Food Association jsou ceny vietnamské exportované rýže nejvyšší na světě, přičemž cena 5% zlomkové rýže dosahuje v průměru 638 USD za tunu a 25% zlomkové rýže 623 USD za tunu. Thajská 5% zlomková rýže se oproti tomu prodává za 628 USD za tunu, pákistánská rýže pak za 598 USD za tunu.

Severně od Hanoje se šíří africký mor prasat

25. 8. 2023
V okresech Na Ri a Ngan Son bylo zaznamenáno několik případů afrického moru prasat (ASF). Podle úřadu pro zdraví zvířat v Bac Kan byl zaznamenán africký mor prasat na různých místech a nakažená zvířata nebyla očkována.

Cena rýže ve Vietnamu roste kvůli celosvětově vyšší poptávce

18. 8. 2023
Podle ministra zemědělství a rozvoje venkova VSR Lê Minh Hoana má současná rostoucí poptávka ze zahraničí za následek vyšší ceny rýže na domácím trhu.

Pozvánka českým dodavatelům technologií a produktů k chovu hospodářských zvířat k účasti na outgoingové misi Ministerstva zemědělství do Vietnamu

18. 8. 2023
Pozvánka českým dodavatelům technologií a produktů k chovu hospodářských zvířat k účasti na outgoingové misi Ministerstva zemědělství do Vietnamu. Akce se uskuteční ve dnech 11. – 13. října 2023 v Ho Či Minově Městě a Hanoji a bude probíhat souběžně s veletrhem Vietstock Expo & Forum.

V Hanoji se konala čtvrtá globální konference o udržitelném potravinovém systému One Planet

28. 7. 2023
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) a Organizace spojených národů (OSN) nedávno poskytly výhled pro trh se zemědělskými komoditami - uprostřed přetrvávajících rizik pro globální ekonomiku a vysokých cen energií.

Obchodní řetězec AEON si u dvou japonských bank půjčuje 41 mil. USD pro expanzi ve Vietnamu

21. 7. 2023
Japonská banka pro mezinárodní spolupráci a Mizuho Bank se dohodly na poskytnutí úvěrů ve výši 24 mil. a 17 mil. USD řetězci AEON na financování jeho expanze ve Vietnamu.
1 2 3 ... 11

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.