Fotogalerie z akcí

Den za obnovu lesa

23. 9. 2023
Čtvrtý ročník největší a nejúspěšnější celostátní lesnické akce pro veřejnost se konal 23. 9. 2023 v každém regionu. Lidé během Dne za obnovu lesa vysadili 29 tisíc stromků. Ministr zemědělství Marek Výborný si vyzkoušel práci lesníků ve středočeské Vráži.

Den zemědělce v Kámeni

13. 9. 2023
Pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného se 13.-14. září 2023 uskutečnila v obci Kámen u Pelhřimova pod širým nebem výstava zemědělské techniky. Sešlo se přes 200 vystavovatelů. Návštěvníci si tak mohli užít jak přehlídku muzejních kousků, tak například zemědělského robota nebo nový dron, který je skvělým nástrojem pro precizní zemědělství. Opravdovým unikátem byla největší flotila…

Zahrada Čech

8. 9. 2023
Ministr zemědělství Marek Výborný zahájil 47. ročník veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích. 

Jednání ministra zemědělství Marka Výborného se zástupci obchodních řetězců

7. 9. 2023
Jednání ministra zemědělství se zástupci obchodních řetězců se uskutečnilo 7. září 2023 za účasti předsedy vlády Petra Fialy na Ministerstvu zemědělství. Zástupci obchodníků na jednání deklarovali, že nižší DPH na potraviny se od 1. 1. 2024 projeví i na cenách.

Neformální jednání Rady pro zemědělství a rybolov EU

5. 9. 2023
Nové technologie, klimatická změna a genomické techniky - to byly hlavní témata jednání ministrů zemědělství EU, o kterých se diskutovalo 4. a 5. září 2023 ve španělské Córdobě. Ministr zemědělství Marek Výborný uvítal, že španělské předsednictví navázalo na české, které zahájilo diskuzi o nových genomických technikách.

Dožínky na Letné 2023

4. 9. 2023
Neuvěřitelných 12 316 návštěvníků se přišlo podívat na největší farmářský trh v Praze. Skvělou atmosféru si užil i ministr zemědělství Marek Výborný.

Země živitelka 2023

1. 9. 2023
Výsledky celoroční práce na tradičních Národních dožínkách oslavil se zemědělci také ministr zemědělství Marek Výborný. Tato slavnost se každoročně koná v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Vlivem počasí je sice v různých částech České republiky kvalita úrody proměnlivá, objem sklizně je ale ještě o něco vyšší než v rekordním loňském roce.

Výjezd ministra zemědělství Marka Výborného na chmelnice na Lounsku

30. 8. 2023
Česká republika je třetím největším pěstitelem chmele na světě. A to díky poctivé práci českých chmelařů, kteří jsou právě teď v plné sklizni. Přesvědčil se o tom ministr zemědělství Marek Výborný v rámci návštěvy Lounska, kde se chmelu tradičně daří. Přesto chmelaři potřebují naši podporu. Chmel je totiž citlivá komodita, a proto nyní přispíváme nejen na obnovu chmelnic, ale také na nové…

Konference 10 let sociální zemědělství v ČR

23. 8. 2023
Konference k připomenutí 10 let systematické podpory sociálního zemědělství v ČR se uskutečnila na Ministerstvu zemědělství 23. 8. 2023. Kromě ministra zemědělství Marka Výborného na ní vystoupil ministr Marian Jurečka, zástupce Evropské komise a odborníci 8 evropských zemí.

Ministr zemědělství Marek Výborný jednal se zástupci Povodí Vltavy, Labe, Ohře, Moravy a Odry

27. 7. 2023
Diskutovali o aktuálním suchu v České republice a boji proti němu, investicím státních podniků Povodí a podpoře resortu do vodního hospodářství.
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.