Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Novinky

ÚKZÚZ zveřejňuje výsledky kontrol krmných surovin původem z Ukrajiny

7. 12. 2023
Od poloviny dubna letošního roku Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) zacílil kontroly i na aktuální dovoz krmných surovin původem z Ukrajiny.
Stáhnout (pdf, 150 kB)

Stav hraboše polního v listopadu 2023

5. 12. 2023
Výsledky monitoringu výskytu škodlivých organismů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) potvrdily měsíc před koncem roku zvýšení populací hraboše polního. Z celorepublikového průměru 708 aktivních východů z nor na hektar (AVN/ha) v říjnu stouply hodnoty v listopadu na 846 AVN/ha, což napříč sledovaných plodin představuje 3,2násobek aktuálního prahu škodlivosti. Velmi…
Stáhnout (pdf, 218 kB)

Informace ke stavu předávání dat o použití POR do jednotného úložiště k 30.11.2023

5. 12. 2023
Novelou rostlinolékařského zákona byla od 1. 7. 2023 zavedena povinnost pro subjekty, které mají výměru přesahující 200 ha zemědělské půdy (dle LPIS), vést v elektronické podobě data o použití přípravků na ochranu rostlin a pomocných prostředků a předávat je ÚKZÚZ, a to do konce měsíce následujícího po jejich aplikaci.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.