Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Novinky

ÚKZÚZ a EPPO - Společně pro zdraví rostlin

17. 6. 2024
Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) hostí historicky první setkání Pracovní skupiny EPPO pro fytosanitární regulaci. Toto významné jednání se uskuteční v Průhonicích u Prahy od 18. do 21. června, kde se sejdou odborníci z celého regionu Evropy a Středomoří, včetně zástupců z Izraele, Uzbekistánu a Spojeného království.

ÚKZÚZ = podpora udržitelnosti a bezpečnost produkce

14. 6. 2024
Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) uspořádal Celostátní polní den na zkušební stanici v Uherském Ostrohu. Akce, která se konala pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného, přinesla aktuální témata z pohledu udržitelnosti v zemědělství ve vztahu k odrůdám, půdě a výživě rostlin.

ÚKZÚZ zveřejňuje výsledky kontrol krmných surovin původem z Ukrajiny

13. 6. 2024
Od dubna 2023 Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) zacílil kontroly i na dovoz krmných surovin původem z Ukrajiny.

Spotřeba přípravků na ochranu rostlin v České republice

10. 6. 2024
Tisková zpráva — Ze statistických údajů i nadále vyplývá, že spotřeba přípravků na ochranu rostlin v ČR za poslední roky má klesající tendenci. Nárůst spotřeby byl zaznamenán u kategorie rodenticidů, vlivem extrémních výskytů hraboše polního.

Výskyt hraboše polního v květnu 2024

4. 6. 2024
Výsledky květnového monitoringu výskytu škodlivých organismů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) potvrdily další pokles populací hraboše polního. Z celorepublikového průměru 220 aktivních východů z nor na hektar (AVN/ha) v dubnu klesly hodnoty za květen na 176 AVN/ha, což představuje 3,5násobek aktuálního prahu škodlivosti. Ohrožení trvá v Olomouckém, Pardubickém a…

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.