Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Novinky

V Praze se sešli rostlinolékaři z mezinárodní organizace pro ochranu rostlin EPPO

24. 6. 2024
Tisková zpráva — Červnové jednání zástupců mezinárodní organizace pro ochranu rostlin EPPO v Praze přineslo nové priority a strategie v opatřeních proti zavlékání a šíření nebezpečných škůdců a patogenů rostlin v Evropě a Středomoří, ale i v ochraně rostlin samotné. Historicky první jednání na území České republiky hostil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ), který je českou národní organizací…

Doporučení k 1. signalizaci ošetření proti křísku révovému

21. 6. 2024
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) vydává doporučení k 1. signalizaci ošetření proti křísku révovému pro vinařskou oblast Morava.

Aktuální stav výsadby vinic v ČR v roce 2024

20. 6. 2024
Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) informuje o aktuálních rozlohách nových výsadeb révy vinné v roce 2024. V letošním roce je zatím vysázeno 107 hektarů vinic, což představuje 61% pokles ve srovnání s loňskou výsadbou. Finální data k novým výsadbám vinic 2024 zveřejní ÚKZÚZ začátkem příštího roku.

ÚKZÚZ zveřejňuje výsledky kontrol krmných surovin původem z Ukrajiny

20. 6. 2024
Od dubna 2023 Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) zacílil kontroly i na dovoz krmných surovin původem z Ukrajiny.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.