Kampaň #PlantHealth4Life

Spojujeme síly s Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) v nejnovější celoevropské kampani na podporu zdraví rostlin #PlantHealth4Life  

Přílohy

Pěstujte zeleninu, ne choroby - jak udržet škůdce rostlin na uzdě?

Praha, 21.09.2023 - Zdravé rostliny znamenají zdravé potraviny, kvalitní životní prostředí a udržitelnou budoucnost. Tvoří většinu naší stravy a čistí vzduch, který dýcháme. Důsledkem změny klimatu a globalizace jsou však v současné době rostliny na naší planetě vážně ohroženy. Šíření chorob a škůdců napadajících rostliny může vést k vážným hospodářským a ekologickým ztrátám, varují Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), Ministerstvo zemědělství ČR a Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) v rámci kampaně na podporu zdraví rostlin #PlantHealth4Life, jejímž heslem je „Zdravé rostliny pro lepší život“.
Stáhnout (pdf, 271 kB)

EFSA, Evropská komise a členské státy EU zahajují kampaň na podporu zdraví rostlin #PlantHealth4Life

Tisková zpráva - Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), Evropská komise (EK) a jejich partneři v členských státech Evropské unie (EU) zahajují kampaň na podporu zdraví rostlin #PlantHealth4Life. Kampaň má za cíl zvýšit povědomí o zdraví rostlin a jeho propojení s naším každodenním životem.
Stáhnout (pdf, 289 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.