Trvalé kultury
....réva, chmel, ovocné stromy? Vše máme pod pečlivým dohledem!

Pojmem "Trvalé kultury" se označují ovocné a okrasné druhy, réva a chmel, ale patří sem i jahodník.

Novinky

Aktuální stav výsadby vinic v ČR v roce 2024

20. 6. 2024
Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) informuje o aktuálních rozlohách nových výsadeb révy vinné v roce 2024. V letošním roce je zatím vysázeno 107 hektarů vinic, což představuje 61% pokles ve srovnání s loňskou výsadbou. Finální data k novým výsadbám vinic 2024 zveřejní ÚKZÚZ začátkem příštího roku.

Upozornění pro žadatele o podporu restrukturalizace sadů

3. 6. 2024
Informace k podání žádosti. 

Aktuální plochy chmelnic v České republice

2. 5. 2024
Tisková zpráva — Evidovaná sklizňová plocha chmele se oproti loňskému srpnu mírně snížila. Nově bylo vysázeno sedm českých odrůd chmele.
Postup při podávání žádostí o uznání RM/oznámení o rozsahu výroby CAC.
 
Publikováno: 15. 4. 2024

Povolení nové výsadby révy v roce 2024

27. 3. 2024
Tisková zpráva — Pro novou výsadbu révy vinné bylo v roce 2024 vyčleněno 178,3 hektarů. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) na základě žádostí od pěstitelů povolil osázet 40,5 hektarů ploch vinic. V porovnání s předchozím rokem se jedná o mírné navýšení ploch.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.