Dovoz a vývoz
.... chráníme naše území před zavlékáním nových chorob a škůdců rostlin

Informace uvedené pod odrážkou „Dovoz a vývoz rostlin“ jsou určené pro dovozce, vývozce a další zájemce o dovoz, průvoz nebo vývoz rostlin, rostlinných produktů a dalších komodit rostlinného původu ze třetích zemí a jejich vývoz do těchto zemí. Za třetí země v tomto smyslu se považují všechny státy světa s výjimkou členských států EU a Švýcarska. Předvývozní osvědčení slouží i k vnitřní komunikaci mezi státy EU.

Novinky

Průvodce implementací ISPM č. 15 a podmínky dovozu dřevěného obalového materiálu do třetích zemí

Průvodce implementací ISPM č. 15 a podmínky dovozu dřevěného obalového materiálu do třetích zemí

3. 11. 2023
FAO IPPC vydalo další revidovanou a doplněnou verzi standardu ISPM 15 s názvem "Regulation of Wood Packaging Material in International Trade (2019)".
Podmínky vývozu kulatiny v zimním období 2023-2024

Podmínky vývozu kulatiny v zimním období 2023-2024

2. 11. 2023
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) informuje vývozce dřevěné kulatiny do třetích zemí o fytosanitárních podmínkách vývozu, platných v následujícím zimním období. Změna se týká ošetřování kmenů ve venkovních podmínkách, které je možné provádět pouze do 19. listopadu 2023.  

ÚKZÚZ připomíná podmínky ošetření dřevěných obalů při vývozu do USA

19. 6. 2023
Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) upozorňuje všechny vývozce zboží prostřednictvím dřevěných obalů do USA, ale i výrobce dřevěných obalů, na nutnost plnění všech rostlinolékařských požadavků stanovených pro mezinárodní obchod. Z důvodu častých vrácení zásilek z USA v poslední době zároveň připomíná jednotlivá konkrétní opatření pro vývoz.

Seznam rostlinolékařských inspektorů ÚKZÚZ pro dovoz a vývoz

2. 5. 2023
Stáhnout (pdf, 131 kB)

Platné fytosanitární podmínky pro export dřeva do třetích zemí

15. 3. 2023
Tisková zpráva — Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) sděluje nové podmínky vystavení rostlinolékařských dokladů (rostlinolékařská osvědčení, předvývozní osvědčení) pro export surového dřeva s kůrou do třetích zemí. Zároveň informuje o podmínkách ošetření dřeva ve venkovním prostředí, které budou platné od 20. března 2023.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.