TRACES NT

Otvíráte informační materiál k používání systému TRACES NT (Trade Control Expert System – New Technology) - online nástroji pro správu hygienických požadavků evropského trhu včetně dovozů zvířat, rozmnožovacích materiálu, potravin, krmiv a rostlin (dále jen „TRACES“), který se nyní používá i při dovozu certifikovaných bioproduktů ze třetích zemí do EU.

V dokumentech je vysvětlen význam systému TRACES NT pro dovoz rostlin, rostlinných produktů a jiných předmětů, včetně návodu pro zápis zásilek spadajících pod ekologické dovozy. Obsahem jsou materiály určeny pro dovozce, jejich zástupce a další osoby, které zajišťují administrativu dovozu.  U konkrétních návodů na činnosti v TRACES je upřesněno, pro koho je instrukce určena. Některé instrukce se týkají jak dovozců, tak i ekologické produkce. 

Přílohy

Elektronické potvrzení o kontrole pro dovoz bioproduktů v TRACES NT

Stáhnout (pdf, 4 MB)

TRACES NT – manuál pro registraci, přístup a záznam zásilek do systému

5. 1. 2023
Stáhnout (pdf, 11 MB)

CHED-PP specimen EN

25. 2. 2022
Stáhnout (pdf, 43 kB)

CHED-PP vzor CZ

25. 2. 2022
Stáhnout (doc, 35 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.