Půda a výživa rostlin
.... půda je základ zemědělství, proto hlídáme její úrodnost
V oblasti půd a výživy rostlin se zabýváme monitoringem a kontrolou vstupů do půdy (např. hnojiva, kaly a sedimenty), monitoringem zemědělských i lesních půd, i monitoringem kontaminovaných půd.
Provádíme též Agrochemické zkoušení zemědělských půd, známé pod zkratkou AZZP, což je pravidelné zjišťování vybraných parametrů půdní úrodnosti, s cílem usměrňovat používání hnojiv. Na tento systém je také navázáno sledování kontaminace půd rizikovými prvky a látkami.

Novinky

Metodický pokyn ÚKZÚZ k vzorkování hnojiv
Publikováno: 6. 6. 2023

Vliv organických hnojiv, digestátu a kompostu na půdní vlastnosti

25. 5. 2023
Článek publikovaný v Soil & Tillage Research prezentuje vliv organických hnojiv, digestátů a kompostu na změny labilního C a N, stabilitu agregátů a infiltraci vody v dlouhodobém pokusu.
Stáhnout (pdf, 3 MB)
Výroční zpráva z pokusů
Publikováno: 24. 5. 2023
Zpráva o výsledcích z vegetačních testů za rok 2022
Publikováno: 24. 5. 2023
Porovnání účinnosti digestátů s různými typy hnojiv při hospodaření ve zranitelné oblasti. Závěrečná zpráva za 2. osevní postup dlouhodobé polní zkoušky
Publikováno: 24. 5. 2023

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.