Bezpečnost půdy

Činnosti v oblasti bezpečnosti půdy jsou prováděny na základě §3 zákona č. 147/2002 Sb., o Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském, §10 zákona č. 156/1998 Sb., o hnojivech ve znění pozdějších předpisů a na základě §2 vyhlášky č. 275/1998 Sb., o agrochemickém zkoušení zemědělských půd a zjišťování půdních vlastností lesních pozemků, ve znění pozdějších předpisů.

Oddělení půdy a lesnictví se zabývá stanovováním metod a pravidel dozoru v oblasti vstupů látek do zemědělství a půdy, bezrizikového využívání odpadů v zemědělství a v oblasti ochrany potravního řetězce před kontaminací rizikovými prvky a rizikovými látkami.

Hlavní oblasti činnosti Oddělení půdy a lesnictví:


Informační letáčky - Bezpečnost půdy


 


Kontakt 

Mgr. Šárka Poláková Ph.D.
vedoucí oddělení
Hroznová 63/2, Pisárky, 60300 Brno
tel. 543 548 333
mob. 737 267 108
sarka.polakova(at)ukzuz.cz

 

Publikace k výročí 25let monitoringu půd v České republice

15. 2. 2017
Čtvrtstoletí provozování monitoringu zemědělských půd je jedním ze základních a nenahraditelných podkladů pro rozhodování o směřování ochrany zemědělského půdního fondu a racionálního využívání půdy nejen v České republice, ale i v dalších zemích EU.
Stáhnout (pdf, 8 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.