Zdraví rostlin
.... nemoci a škůdci se nevyhýbají ani rostlinám, poradíme a pomůžeme je vyléčit

Bez rostlin by nebyl život. Rostliny produkují kyslík, který dýcháme, jsou hlavním zdrojem naší energie a jediným zdrojem energie pro většinu hospodářských zvířat. Mimo to, že jsou základem živého ekosystému, mají celou řadu dalších nenahraditelných schopností, jako je zadržování vody v krajině, bránění erozi půdy, obohacování půdy živinami, nebo poskytování ochrany a životního prostoru pro mnohé další organismy. Významná je i jejich funkce estetická.

Stejně jako lidské zdraví je i zdraví rostlin pod neustálým tlakem, a to jak díky změnám klimatu, tak činnosti samotného člověka. Ten svými aktivitami zasahuje do ekosystémů téměř celého světa a vytváří prostor a cesty pro šíření chorob a škůdců. Tím, že lidstvo za poslední desetiletí ztrojnásobilo objem mezinárodní dopravy a obchodu, došlo k rozšíření škodlivých organismů do celého světa. Podle statistiky FAO dosahují roční ztráty na zemědělské produkci způsobené původci chorob a škůdci až 40 %. Ochrana zdraví rostlin tak hraje celosvětově zásadní roli. Pomáhá udržet potravinovou soběstačnost, snižuje chudobu, podporuje ekonomický růst a udržitelnost životního prostředí, zvyšuje produktivitu a zároveň chrání biologickou rozmanitost.

Zdraví rostlin a jeho ochrana jsou pro nás na prvním místě. Chráníme tak nejen rostliny, ale i naše zdraví a zdraví celé naší planety - jsme Národní organizací ochrany rostlin

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.