Informace o výskytu regulovaných ŠO

Aktuální informace o výskytu regulovaných škodlivých organismů rostlin jsou ve formě mapového zobrazení dostupné u jednotlivých regulovaných druhů na Rostlinolékařském portále v části Fytosanitární rizika EU.

Výsledky průzkumu výskytu verticilliového vadnutí chmele

12. 6. 2023
Původce verticiliového vadnutí chmele, jednoho z nejzávažnějších onemocnění chmele, byl až do roku 2019 v Evropské unii karanténním škodlivým organismem. Od nabytí účinnosti prováděcího nařízení Komise (EU) 2019/2072 se jedná o regulovaný nekaranténní škodlivý organismus pro rostliny chmele určené k pěstování, kromě osiva, s prahovou hodnotou 0 %. V současné době kvůli této skutečnosti neprobíhají…

Výsledky průzkumu výskytu vybraných chorob révy vinné

17. 5. 2022
Fytoplazmové žloutnutí a červenání listů révy (původce = ´Candidatus ́ Phytoplasma solani – „stolbur“) stejně jako chřadnutí keřů révy (původce = komplex houbových patogenů – Grapevine Trunk Diseases – GTD, potažmo „ESCA“) patří mezi významné choroby révy vinné.
Stáhnout (pdf, 2 MB)

Maloplodost třešně a višně (Little cherry disease – LChD)

5. 1. 2022
Viry z čeledi Closteroviridae, Little cherry virus 1 (LChV-1) a Little cherry virus 2 (LChV-2), které způsobují maloplodost třešně a višně (Little cherry disease – LChD) jsou regulované škodlivé organismy pro rozmnožovací materiál.
Stáhnout (pdf, 2 MB)

Virus hnědé vrásčitosti plodů rajčete (ToBRFV)

23. 4. 2021
Virus hnědé vrásčitosti plodů rajčete (Tomato brown rugose fruit virus = ToBRFV), je regulovaný škodlivý organismus, jehož hlavními hostiteli jsou rajčata a papriky.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.