E-learning pro profesionální provozovatele

Profesionální provozovatelé, kteří chtějí získat oprávnění k vydávání rostlinolékařských pasů, musí mít znalosti nezbytné k provádění šetření před vydáním rostlinolékařského pasu. Tímto šetřením se ověřuje fytosanitární nezávadnost příslušných komodit. Získání potřebných znalostí potvrzují provozovatelé úspěšným absolvováním e - learningového testu pro příslušné komodity. Máme pro Vás připraveny výukové materiály.

Výukové materiály obsahují obecné zásady pro provádění šetření za účelem vydávání rostlinolékařských pasů pro stanovené komodity a informace o nejdůležitějších regulovaných škodlivých organismech, které se mohou na daných komoditách vyskytnout.

Obecná část výukových materiálů obsahuje mimo jiné informace o důležitých fytosanitárních předpisech ČR a EU; o kategorizaci regulovaných škodlivých organismů, proti kterým se uplatňují fytosanitární opatření; o registraci profesionálních provozovatelů, o praktickém postupu při šetření pro účely vydávání rostlinolékařských pasů; o oznamovací povinnosti a o dalších činnostech profesionálních provozovatelů při výskytu anebo podezření z výskytu karanténních škodlivých organismů pro EU; o rostlinolékařských pasech; o systémech a postupech umožňujících zajistit vysledovatelnost příslušných komodit a o povinnostech profesionálních provozovatelů oprávněných k vydávání rostlinolékařských pasů.

Speciální výukové materiály se týkají skupin rizikových komodit a jsou spolu s obecnou částí níže v přílohách.

Žádost o novou registraci a oprávnění k vydávání rostlinolékařských pasů

Učební texty

18. 1. 2021

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.