COI

Od 1.10.2022  ÚKZÚZ provádí v rámci dovozu i kontrolu produktů ekologického zemědělství původem ze třetích zemí. Tato kompetence vyplývá ze zákona o ekologickém zemědělství č. 242/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. ÚKZÚZ je tedy společně se Státní zemědělská a potravinářská inspekcí a Státní veterinární správou úředním orgánem, který tyto kontroly zajišťuje při dovozu rostlin a některých rostlinných produktů. Místem provádění úředních kontrol produktů ekologického zemědělství a produktů z přechodného období za účelem ověření souladu s nařízením Rady (EU) 2018/848 jsou určená Místa propuštění do volného oběhu a Stanoviště hraniční kontroly určené pro kontroly bioproduktů. V případě kontrol ÚKZÚZ tyto kontroly budou probíhat ve vstupních místech Praha, Brno a Ostrava, popř. v místech vykládek zásilek. Výsledkem kontroly je vydání tzv. Potvrzení o kontrole, který dovozce obdrží společně s dokladem o fytosanitární kontrole zásilky.
Pro další informace se obraťte na Odbor dovozu a vývozu ÚKZÚZ, mail odv@ukzuz.cz
 

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.