Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Štítek Osivo a sadba

ÚKZÚZ zachytil další zásilku osiv infikovanou nebezpečným virem

ÚKZÚZ zachytil další zásilku osiv infikovanou nebezpečným virem

18. 6. 2024
ÚKZÚZ v rámci provádění dovozních kontrol dovážených rostlin a rostlinných produktů zachytil zásilku osiv rajčat původem z Číny, která byla pozitivně testovaná na nebezpečný karanténní  virus.
V tomto vydání Aktualit OOS se věnujeme především doporučením, na co nezapomínat při uvádění osiva a sadby do oběhu. Pozornost je tentokrát věnována i označování malého balení sadby brambor
Publikováno: 10. 6. 2024
V této publikaci naleznete kontakty na jednotlivé pracovníky odboru osiv a sadby.
Publikováno: 28. 5. 2024
V této publikaci naleznete seznam zaregistrovaných a/nebo zaevidovaných dodavatelů rozmnožovacího materiálu polních plodin a zelenin a zpracovatelů farmářských osiv.
Publikováno: 28. 5. 2024
Záchyt zásilky osiv z Číny pozitivně testované na ToBRFV a PSTVd

Záchyt zásilky osiv z Číny pozitivně testované na ToBRFV a PSTVd

17. 5. 2024
ÚKZÚZ v rámci provádění dovozní rostlinolékařské kontroly zachytil zásilku osiv původem z Číny, která byla pozitivně testovaná na výskyt Tomato brown rugose fruit virus a Potato spindle tuber viroid.
V tomto čísle aktualit naleznete: Nabídku workshopů, Výjimky u ovsa - navýšení množství, Podávání žádosti o uznání množitelských porostů, Tisk návěsek na osivo,  Směsi osiv a jejich výrobu, informace k legislativě a pozvánku na nadcházející výstavu.
Publikováno: 26. 4. 2024
Rusko zavedlo dočasná omezení pro dovoz některých druhů osiv

Rusko zavedlo dočasná omezení pro dovoz některých druhů osiv

6. 2. 2024
Rusko zavedlo s účinností do 31. prosince 2024 omezení dovozu některých druhů osiv zemědělských plodin z  některých zemí.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.