Sdělení dodavatelům RM k aktuální sezóně

Hlášení sklizní

Upozornění na termín pro hlášení sklizní

Vážení ovocnáři, nezapomeňte, že termín 15. 6. 2023, 1. 9. 2023 a 15. 12. 2023, jsou posledními dny, kdy je možné podat hlášení odhadů sklizně a konečného hlášení sklizně v tomto roce. Podávání i hlášení o odhadu sklizní a konečné sklizně je možno podat pouze prostřednictvím „Registru sadů“ na „Portálu farmáře“. Na blížící se termíny podávání prohlášení budeme pravidelně upozorňovat prostřednictvím internetových stránek www.ukzuz.cz, sociálních sítí a prostřednictvím Ovocnářské unie ČR.

Upozorňujeme, že po těchto termínech se formulář hlášení uzamkne a již není k editaci a odeslání přístupný.

Pozor!! Povinnost podávat hlášení odhadů sklizně a konečné sklizně za aktuální rok vyplývá z §3q Zákona 252/1997 Sb. o zemědělství a nesplnění této povinnosti může být sankcionováno!!!

Legislativa k tisku

Níže v přílohách naleznete aktuální znění zákona a prováděcích vyhlášek s barevně vyznačenými změnami k tisku. Jedná o pracovní materiály.

Návěsky na rozmnožovací materiál v roce 2023

Blíží se jarní expedice ovocných výpěstků, proto připomínáme několik podstatných informací k tisku návěsek:

  1. Od roku 2020 je RL pas součástí úřední návěsky nebo CAC návěsky (dokladu dodavatele).  Obě návěsky musí splnit předepsané náležitosti, které jsou popsané v dokumentech zveřejněných na stránkách ÚKZÚZ.
  2. CAC návěska má určený formát a jednotlivé povinné údaje jsou označeny písmeny A, B, C, D, tyto údaje musí být vizuálně odděleny od dalších informací. Na návěsce (dokladu dodavatele) musí dále být vlevo znak EU a na pravé straně text „Plant Passport“. Tento formát je závazný již od roku 2020, CAC návěsky (doklady dodavatele) musí být od července roku 2021 vytištěny na žlutém podkladu. 

Možnosti tisku návěsek a dokladů dodavatele:

  1. Pořízení termotiskárny, tisk na materiál HDPE, tuto službu poskytují v ČR momentálně 4 firmy. Software k tiskárně musí být schopen ukládat podrobnosti tiskových úloh, aby mohl inspektor ÚKZÚZ namátkově provést kontrolu evidence tisku (certifikovaný materiál). Školkař musí mít s Ústavem uzavřenou smlouvu na používání loga.
  2. Nechat si vytisknout návěsky od firmy pověřené k tisku návěsek, nutno vyplnit formulář zveřejněný na stránkách ÚKZÚZ, pro specifikaci tisku se využívá k tomu určená sestava z registru množitelských porostů na Portálu Farmáře.

  3. Nechat si natisknout na základě objednávky návěsku u jiného školkaře. Podmínkou je vedení evidence návěsek při tisku, a to komu jaké číselné řady návěsek náleží. Inspektor ÚKZÚZ kontroluje evidenci návěsek pomocí smlouvy nebo jiného dokladu na kterém je uveden konkrétní požadavek na tisk.

  4. Návěsky na základní rozmnožovací materiál a rozmnožovací materiál předstupně tiskne také Ústavem pověřená tiskárna, v tomto případě, musí být objednávky odeslány prostřednictvím ÚKZÚZ. (navesky.os@ukzuz.cz)

Pozor!!! Aktuální informace najdete v pravidelně vydávaných aktualitách OdTK.

 

Přílohy

Označování certifikovaného rozmnožovacího materiálu chmele, révy, ovocných rodů a druhů

Stáhnout (pdf, 677 kB)

Označování CAC trvalých kultur

Stáhnout (pdf, 317 kB)

Zákon č. 219/2003 Sb. k tisku

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Vyhláška č. 332/2006 Sb. k tisku

Stáhnout (pdf, 8 MB)

Vyhláška č. 96/2018 Sb. k tisku

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Vyhláška č. 378/2010 Sb. k tisku

Stáhnout (pdf, 862 kB)

Objednávka návěsek ovocných druhů a chmele (kompletní tisk) - Auto-ID

Stáhnout (xls, 28 kB)

Objednávka návěsek révy

Stáhnout (xls, 23 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.