Registrace odrůd

Registrace odrůd je základním předpokladem uznávání a uvádění do oběhu rozmnožovacího materiálu odrůd hospodářsky důležitých zemědělských a zeleninových druhů, révy a chmele.

Pro pěstitele a další uživatele odrůd je registrace nejen zárukou užitné hodnoty odrůdy, odpovídající kvality rozmnožovacího materiálu, ale i zárukou ochrany zdraví lidí, zvířat, rostlin a životního prostředí.
 


Záznamy o registraci odrůd v ČR

Záznamy o registraci odrůd v EU

 

Řízení o registraci odrůdy

  1. Termíny pro podání žádosti a dodání rozmnožovacího materiálu, jeho možství, místa dodání atd.) aktualizace 5.12.2012 (úprava podmínek uvádění do oběhu rozmnožovacího materiálu ovocných rostlin a ovocných rostlin určených k produkci ovoce (Zákon č. 219/2003 Sb. o oběhu osiva a sadby, ve znění pozdějších předpisů)
  2. Informace o době registrace a možnosti prodloužení registrace odrůdy


Podací místo

ÚKZÚZ - Národní odrůdový úřad, Oddělení správní
Hroznová 63/2, Pisárky, 65606 Brno
Tel.: 543 548 237, 543 548 222, Fax: 543 212 440, E-mail: nou@ukzuz.cz

 

Související formuláře

Informace k registraci odrůd

6. 5. 2022
Informace o registraci odrůd, době registrace odrůdy a možnosti prodloužení registrace.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.