Společný katalog odrůd

1. května 2004 vstoupil v platnost i pro území České republiky Společný katalog odrůd druhů zemědělských rostlin, který uvádí odrůdy řepy, pícnin, obilnin, bramboru, olejnin a přadných rostlin, jejichž osivo a sadbu lze uvádět do oběhu v celém Společenství.

Společný katalog odrůd druhů zemědělských rostlin je sestavován v souladu se zásadami směrnice Rady 2002/53/ES. Jeho základem jsou národní katalogy odrůd členských států a je vydáván v Úředním věstníku Evropské unie v řadě C, vždy jednou za několik let v úplném vydání, které je pravidelně aktualizováno dodatky (7 za rok). Poslední úplné vydání a jeho dodatky jsou dostupné i na webové stránce EUR-Lex Úřadu pro úřední tisky Evropských společenství.

Společný katalog odrůd druhů zeleniny je sestavován v souladu se zásadami směrnice Rady 2002/55/ES. Jeho základem jsou národní katalogy odrůd členských států a je vydáván v Úředním věstníku Evropské unie v řadě C, vždy jednou za několik let v úplném vydání, které je pravidelně aktualizováno dodatky (5 za rok). Poslední úplné vydání a jeho dodatky jsou dostupné i na webové stránce EUR-Lex Úřadu pro úřední tisky Evropských společenství.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.