Proexportní okénko

Pozvánka k prezentaci českých firem v marockém Rabatu zaměřené na potraviny a nápoje – 28. květen 2024

9. 4. 2024
Akce připravovaná ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR Rabat bude realizována formou prezentace, v rámci které české firmy představí marockým distributorům a nákupčím své produkty. Cílem je přilákat pozornost marocké klientely, která postupně objevuje obchodní potenciál ČR.

Na podzim se v Srbsku očekává vypsání výzvy na čerpání prostředků z fondu IPARD III na nákup zemědělské mechanizace

5. 4. 2024
V těchto dnech se v srbském tisku objevila informace, že Ministerstvo zemědělství, lesního a vodního hospodářství Srbska hodlá na podzim tohoto roku vypsat další výzvu na čerpání dotací z prostředků fondu IPARD III. Tentokráte se bude jednat o možnost čerpat tyto prostředky na nákup zemědělské techniky.

Čína zrušila antidumpingová cla na australská vína

5. 4. 2024
V roce 2021 Čína uvalila antidumpingová cla ve výši až 212 % na vína z Austrálie. Australským vinařstvím, pro které Čína představovala jejich největší exportní trh, tím byla zasazena těžká rána. O zrušení cel k 29. březnu 2024 informovalo čínské ministerstvo obchodu.

Kanada si uvědomuje nedostatek pracovní síly v zemědělství

5. 4. 2024
Kanadská nevládní organizace Canadian Agricultural Human Resource Council se zaměřila na aktuální výzvy na pracovním trhu a nastínila, jaká jsou očekávání a výhled na období po roce 2030 v zemědělském sektoru.

Za poslední tři roky zaznamenal trh s potravinovými doplňky v Japonsku nárůst o 30 %

5. 4. 2024
Japonský trh s doplňky stravy významně posílil zejména v návaznosti na pandemii onemocnění COVID-19. Tato událost prohloubila již tak silně zakořeněné povědomí japonských spotřebitelů o vlastním zdraví.

Poláci se rozhodli ovládnout trh se sýry na Ukrajině

5. 4. 2024
V březnu letošního roku bylo na Ukrajinu dovezeno rekordní množství sýrů, převážně z Polska.  Polští výrobci se snaží ovládnout ukrajinský trh se sýry a odlákat ukrajinské zákazníky od domácích výrobců sýrů.

Kazachstán postihly opět záplavy

5. 4. 2024
Kazašská republika se každoročně potýká se záplavami a není tomu jinak ani v tomto roce. K největšímu zvýšení hladin vod v jezerech a v řekách došlo v následujících regionech: Východní Kazachstán, Turkestán, Karaganda, Kostanay a Akmola.

Americký maloobchodní řetězec otevírá ve Vietnamu nákupní centrum

5. 4. 2024
Big Lots, americký diskontní maloobchodní řetězec, 1. dubna oznámil, že otevřel mezinárodní nákupní kanceláře v Ho Či Minově Městě a Šanghaji, aby zvýšil konkurenceschopnost společnosti při získávání produktů. Řetězec se zaměřuje na celou škálu produktů včetně trvanlivých potravin, nápojů nebo pet food.

Změna podmínek při dovozu některých rostlinných a živočišných produktů do Velké Británie od 30. dubna 2024

5. 4. 2024
Od 30. dubna 2024 bude pro dovoz zboží z EU i ze zemí mimo EU do Velké Británie na britských hranicích zaveden nový globální dovozní režim založený na analýze rizik.

Nabídka účasti na semináři zaměřeném na prezentaci českých výrobců piva a surovin a technologií pro výrobu piva v Srbsku

4. 4. 2024
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Bělehradě plánuje uskutečnit dne 23. dubna 2024 v prostorách velvyslanectví seminář zaměřený na prezentaci českých výrobců piva a surovin a technologií pro výrobu piva.
1 2 3 ... 164

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.