Proexportní okénko

České produkty slavily úspěch na Global Geographical Indications Expo v čínském Luzhou

22. 9. 2023
Ve dnech 19. až 21. září 2023 se ve městě Luzhou v čínské provincii Sichuan konal již druhý ročník Global Geographical Indications Products Expo (GIPE).

Srbsko se stále potýká s africkým morem prasat

22. 9. 2023
Na mezinárodním sympoziu k chovu dobytka ISAS 2023, který se konal ve dnech 18. – 20. 9. 2023 v srbském Novém Sadu, zaznělo, že Srbsku se zatím stále nedaří na svém území vymýtit africký mor prasat, který se zde objevil na počátku tohoto roku.

Nové příležitosti pro české potravináře v SAE

22. 9. 2023
V Dubaji tento týden proběhl dvoudenní matchmakingový veletrh Free From Food Dubai 2023.

Využití umělé inteligence při vývoji produktového designu v Japonsku

22. 9. 2023
Stále více firem začíná využívat umělou inteligenci (AI) při vývoji a přepracování designu obalů. V září se na trhu objevily produkty s designy vytvořenými umělou inteligencí, což přitáhlo pozornost veřejnosti.

Situace s nedostatkem vody v Kazachstánu

22. 9. 2023
Otázka vody v Kazachstánu je dlouhodobě velmi citlivým tématem. Dalo by se říct, že v poslední době se situace ve vodohospodářství zhoršila, a to jak kvůli nehospodárnému využívání vody, tak i kvůli všeobecnému poklesu světových zásob.

Dovoz hnojiv do Vietnamu dosáhl v srpnu dvouletého maxima

22. 9. 2023
Podle celního úřadu byl dovoz hnojiv do Vietnamu v minulém měsíci nejvyšší za více než dva roky. Jedním z důvodů byl pokles cen oproti předchozímu roku.

Ohrožení některých zemědělských komodit dodávaných do UK

22. 9. 2023
Nabídka téměř čtvrtiny britských potravin je ohrožena klimatickými změnami a v příštích letech by mohly zmizet z regálů supermarketů.

Nižší úroda jalovcových bobulí v Srbsku

15. 9. 2023
Srbsko, stejně jako některé další země západního Balkánu, je přírodním zdrojem mnoha léčivých rostlin, které se používají jak ve farmaceutickém, tak i v potravinářském průmyslu.

V Dubaji proběhl čtvrtý ročník Global Vertical Farming Show

15. 9. 2023
Dvoudenní akce zaměřená na agro-technologie a vertikální farmaření přilákala hlavní mezinárodní hráče v moderním přístupu k zemědělství, alespoň co se týče zmíněných sponzorů a partnerů této výstavní konference. Nicméně z pohledu návštěvníka byla účast jak vystavujících, tak návštěvníků poměrně překvapivě nízká.

Japonská vláda sníží cenu pšenice pro zpracování o desetinu

15. 9. 2023
Japonsko od října sníží cenu, za kterou prodává dovozenou pšenici domácím mlýnům na zpracování mouky, uvedlo ministerstvo zemědělství toto úterý. Ceny se sníží v průměru o 11,1 %.
1 2 3 ... 144

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.