Srbsko

Nižší úroda jalovcových bobulí v Srbsku

15. 9. 2023
Srbsko, stejně jako některé další země západního Balkánu, je přírodním zdrojem mnoha léčivých rostlin, které se používají jak ve farmaceutickém, tak i v potravinářském průmyslu.

V Srbsku se očekává růst cen kuřecího masa

8. 9. 2023
Ve dnech 6. – 8. 9. 2023 proběhlo v Arandelovci (centrální Srbsko) setkání drůbežářů ze zemí západního Balkánu. Předseda srbského Sdružení drůbežářů Rade Škorić zde uvedl, že v příštích měsících očekává v Srbsku růst cen drůbežího masa.

Srbsko je soběstačné ve výrobě řepného cukru

1. 9. 2023
Jak uvedl portál „e-Kapija“ v Srbsku bylo letos cukrovou řepou oseto 42 000 ha a pokud bude výnos průměrný, dá se očekávat výroba 250 000 tun cukru. Spotřeba cukru v Srbsku se pohybuje kolem 11 kg na obyvatele ročně.

Srbsko v zemědělství stále více zaměstnává zahraniční sezónní pracovníky

25. 8. 2023
Podobně jako v České republice investice řady zahraničních firem zvýšily v Srbsku zaměstnanost a Srbsko tak stále více musí dovážet pracovní sílu ze zahraničí. 

V Srbsku zveřejněna výzva k čerpání dotací na nákup plemenného skotu

18. 8. 2023
Ministerstvo zemědělství, lesnictví a vodního hospodářství Srbska zveřejnilo výzvu k čerpání dotací na nákup plemenného skotu. 

V Srbsku zahájena výroba limonád pro psy

28. 7. 2023
Portál e-Kapija zveřejnil informaci, že počátkem července zahájila v obci Petrovac na Mlavi (východ Srbska) provoz stáčírna limonád pro psí mazlíčky. 

Srbské farmáře trápí očekávaná nízká výkupní cena pšenice

21. 7. 2023
V těchto dnech probíhají v Srbsku žně u nejdůležitější obiloviny - pšenice. Srbsko mělo v letošním roce pšenicí oseto 720 000 ha, což bylo o 17 % více než v loňském roce. 

V Bosně a Hercegovině proběhla modernizace mlékárny gigantu Lactalis

14. 7. 2023
Jak uvedl portál „e-Kapija“ v pátek 7. 7. 2023 otevřela společnost Lactalis BH ve své mlékárně ve městě Gradačac v Bosně a Hercegovině novou výrobní linku na výrobu UHT mléka.

Srbsko plánuje na podzim tohoto roku zahájit výrobu traktorů

23. 6. 2023
Jak uvedl portál „e-Kapija“, srbská společnost Majevica z Bačke Palanky (severozápad Srbska) plánuje v září tohoto roku zahájit výrobu vlastního traktoru o výkonu 90kW.

Srbsko je významný dodavatel slunečnicového oleje do zemí EU

2. 6. 2023
Jak uvedl portál „e-Kapija“ Srbsko se během prvního kvartálu tohoto roku stalo třetím nejdůležitějším dodavatelem slunečnicového oleje do Evropské unie.
1 2 3 ... 21

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.