Srbsko

Stávkující srbští zemědělci dosáhli příslibu zvýšení dotací

19. 5. 2023
V uplynulých dnech zahájili srbští zemědělci stávku, při které používají mj. zemědělskou mechanizaci k blokování silnic. Blokády probíhají především v autonomní oblasti Vojvodina, která je obilnicí Srbska.

Srbští producenti mléka chtějí stávkovat

12. 5. 2023
Po loňských problémech s nedostatkem trvanlivého i čerstvého mléka v srbské maloobchodní síti, které tamní vláda ve druhé polovině roku řešila uvolněním dovozu ze zahraničí, je mléko v Srbsku opět žhavé téma.

Na srbských pšeničných polích se objevila rez žlutá

5. 5. 2023
Portál „e-Kapija“ uvedl, že na některých srbských polích pšenice se v těchto dnech objevila v Srbsku poměrně vzácná nákaza rzi žluté (Puccinia striformis). Tato houba se šíří sporami a za dva až tři dny může zasáhnout celé pole.

Srbsko má problémy s výsevem kukuřice

28. 4. 2023
Portál „e-Kapija“ uvedl, že jarní setí kukuřice v Srbsku má výrazné zpoždění z důvodu nepříznivého počasí. V letošním roce byly v obvyklých termínech setí kukuřice častější srážky a chladnější počasí.

Srbsko zveřejnilo pravidla pro dotace na nákup chovných hospodářských zvířat

21. 4. 2023
V těchto dnech v Srbsku vyšla vyhláška, která stanovuje aktuální podmínky, za kterých je možné čerpat státní dotace na nákup chovných hospodářských zvířat. Země má dlouhodobý problém s kvalitou i kvantitou chovů, a proto podporuje zejména nákup kvalitních chovných zvířat.

Srbsko neočekává další růst exportních cen medu

14. 4. 2023
Podle informací portálu “e-Kapija“ zaplatí srbští spotřebitelé v letošním roce za 1 kg lučního medu kolem 8,60 EUR a za akátový med až 15 EUR/kg. Důvodem je snížená místní produkce medu, na kterou mají stále větší vliv klimatické změny.

Dubnové ochlazení v Srbsku zatím místní jablečné sady nepostihlo

6. 4. 2023
V těchto dnech se v Srbsku prudce ochladilo a z předchozích cca 20 °C klesly teploty i pod nulu. Na některých místech se také objevila sněhová pokrývka.

Nabídka k účasti na incomingové misi srbských chovatelů skotu na veletrh Animaltech 2023 (23. – 25. dubna 2023)

5. 4. 2023
Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Bělehradě organizuje ve dnech 23. – 25. dubna 2023 incomingovou misi srbských chovatelů skotu na veletrh Animaltech 2023.

Srbsko zavedlo dotace na nákup místního sušeného mléka určeného pro výrobu cukrovinek

31. 3. 2023
V těchto dnech srbská vláda rozhodla o zavedení dotací na nákup místního sušeného mléka určeného pro výrobu cukrovinek.

V Srbsku meziročně vzrostly ceny ryb a rybích výrobků o 60 %

24. 3. 2023
Podle posledních údajů srbského Statistického úřadu (Republički zavod za statistiku) narostly meziročně ceny zemědělské produkce v Srbsku o téměř 33 %.
1 2 3 4 ... 22

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.