Základní informace o mezinárodních organizacích

Novinky FAO - Krize vzdalují svět od dosažení rozvojových cílů v oblasti potravinového zabezpečení a boje proti hladu

22. 9. 2023
Podle nové zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) se v polovině implementace Agendy pro udržitelný rozvoj 2030 u značné části jejích cílů v oblasti potravin a zemědělství pokrok zastavil nebo přímo obrátil, což prohlubuje problémy v oblasti vymýcení chudoby a hladu, zlepšení zdraví a výživy a boje proti změně klimatu.

Organizace OSN pro výživu a zemědělství – FAO

18. 9. 2023
Základní informace o Organizaci OSN pro výživu a zemědělství – FAO (Food and Agriculture Organization).

Publikace OECD - Hospodářský přehled EU

15. 9. 2023
Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj v září zveřejnila pravidelný hospodářský přehled Evropské unie . Přezkumy hospodářského vývoje, politik a výhledů poskytují také řadu doporučení pro vybrané tematické oblasti.

Pozvánka na veřejný seminář: Světový den výživy 2023 si experti připomenou diskuzí o přínosech konzumace živočišných a rostlinných potravin

17. 10. 2023 9:30 - 12:30
Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)
Ministerstvo zemědělství, Těšnov 65/17, Praha 1
K příležitosti Světového dne výživy, který si Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každoročně připomíná 16. října, se pod záštitou Ministerstva zemědělství a Společnosti pro výživu bude konat 17. října 2023 v budově Ministerstva zemědělství seminář o konzumaci živočišných a rostlinných potravin v kontextu lidského zdraví, výživy a dopadů na životní prostředí. Na semináři vystoupí panel…

Informace FAO - Index cen potravin FAO dále klesá

8. 9. 2023
Mezinárodní ceny potravinářských komodit v srpnu klesly s výjimkou rýže a cukru. Index cen potravin , který sleduje měsíční změny mezinárodních cen globálně obchodovaných potravinářských komodit, dosáhl v srpnu v průměru 121,4 bodu, což je o 2,1 % méně než v červenci a o 24 % méně než rekordní hodnota z března 2022.

Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj – OECD

5. 9. 2023
Základní informace o OECD

Publikace OECD - Příručka k problematice náležité péče při ochraně lesů a zamezování odlesňování

1. 9. 2023
Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj zveřejnila příručku k problematice náležité péče při ochraně lesů a zamezování odlesňování. Upřesnila tím dosavadní nástroje, které mají k dispozici Národní kontaktní místa pro mediaci a aktéři zemědělských dodavatelských řetězců pro řízení rizik.

Publikace OECD - Environmentální rizika transgenních organismů

18. 8. 2023
V závěru července 2023 byl zveřejněn desátý svazek publikační řady OECD o harmonizaci regulačního dohledu v oblasti biotechnologií. Nabízí vhled do hodnocení rizik v oblasti biologické bezpečnosti. 

Novinky FAO - Jak věda, technologie a inovace pomáhají transformovat světové zemědělsko-potravinářské systémy

28. 7. 2023
Rostoucí světová populace, která by měla do roku 2050 dosáhnout devíti miliard, bude potřebovat inovace a vědecké a technologické poznatky v zemědělství a potravinářství. 

Novinky OECD - Nová pravidla podpory vývozních úvěrů OECD

21. 7. 2023
OECD v červenci 2023 aktualizovala pravidla pro státní podpory vývozu zboží a služeb poskytované formou vývozních úvěrů se lhůtou splatnosti nad dva roky a rozšířila výčet podporovaných technologií. 
1 2 3 ... 18

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.