Základní informace o mezinárodních organizacích

Zprávy z OECD – Scénáře vývoje na trzích s hnojivy

24. 5. 2024
V reakci na prudký nárůst cen hnojiv v posledních dvou letech a přetrvávání vysoké cenové hladiny v současnosti byly zveřejněny analýzy scénářů vývoje na trzích s hnojivy a efektů souvisejících politických opatření.

Zprávy z FAO – Světové ceny potravin v dubnu nepatrně vzrostly především vlivem vyšších cen masa

17. 5. 2024
Index cen potravin FAO dosáhl v dubnu hodnoty 119,1 bodu, což je o 0,3 bodu (0,3 %) více než březnová úroveň - nárůst cen masa, rostlinných olejů a obilovin převážil nad poklesem u cukru a mléčných výrobků.

Zprávy z OECD – Závislosti v mezinárodním obchodu

10. 5. 2024
OECD ve spolupráci s Nizozemím zveřejnilo zprávu o povaze a vývoji obchodních závislostí. Jde o příspěvek k lepšímu pochopení současné diskuse o snižování rizik a závislosti na dovozech.

Zprávy z OECD – Výzva pro podávání žádostí o financování výzkumných stipendií a mezinárodních konferencí v roce 2025

6. 5. 2024
Od dubna 2024 je v rámci „Co-operative Research Programme“ (CRP) otevřena výzva pro podávání žádostí o financování výzkumných stipendií a mezinárodních konferencí v roce 2025. Žádosti je možné podávat do 10. září 2024.

Zprávy z OECD – Agri-food sektor a kritická infrastruktura

26. 4. 2024
V dubnu v rámci OECD oficiálně zahájil svou činnost sekretariát multilaterální iniciativy Blue Dot Network (BDN). Iniciativa je zaměřená na budování certifikované infrastruktury. Mezi několik málo členů BDN patří i Česká republika.

Zprávy z FAO – AQUASTAT – Globální informační systém FAO o vodě a zemědělství

19. 4. 2024
Spuštění nové platformy AQUASTAT Dissemination Platform umožňuje sdílení přesných a aktuálních informací pro vlády, mezinárodní organizace, policymakery, výzkumné pracovníky a všechny zúčastněné strany zapojené do zajištění udržitelného hospodaření s vodou v zemědělství.

Zprávy z OECD – Světové krize a jejich dopad na regionální nerovnosti

12. 4. 2024
Narušení globálních potravinových řetězců a mezinárodní prostředí poznamenané častějšími otřesy v důsledku šokových přírodních, ekonomických a sociálních změn zvyšují úlohu lokalit a regionů při hledání udržitelných řešení rozvoje.

Zprávy z FAO – Březnový index cen potravin poprvé po sedmi měsících vzrostl

5. 4. 2024
Řím – Rostoucí mezinárodní kotace rostlinných olejů, mléčných výrobků a masa zvýšily v březnu srovnávací index světových cen potravinářských komodit o 1,1 procenta, což byl první nárůst za posledních sedm měsíců, uvedla v pátek Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Zprávy z OECD - Systém náležité péče v zemědělsko-potravinářském sektoru

28. 3. 2024
Lepšímu porozumění a účinnější realizaci náležité péče (due diligence) v zemědělsko-potravinářských řetězcích podporující udržitelnost a odpovědnost ze strany podniků i vlád má napomoci přezkum opatření náležité péče zveřejněný v lednu letošního roku.

Zprávy z OECD - Odpovědnost podniků při ochraně životního prostředí

15. 3. 2024
Vlády 51 zemí adresují podnikům aktualizovaná doporučení v oblasti odpovědného chování. Jejich cílem je podpořit pozitivní přínos podniků v hospodářské, environmentální a sociální oblasti a minimalizovat nepříznivé dopady, které mohou souviset s provozem, výrobky a službami podniků.
1 2 3 ... 22

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.