Ekonomická migrace

Počet zahraničních pracovníků zaměstnaných v zemědělství v posledních letech postupně narůstá. K 31.12.2021 pracovalo v zemědělství, rybolovu a lesnictví na 22 tisíc cizinců, polovinu tohoto počtu tvořili státní příslušníci zemí mimo Evropskou unii.

V příloze je uveden přehled možností, které v této oblasti české firmy podnikající v sektorech zemědělství, potravinářství a lesnictví aktuálně mají.

Poznámka: Z důvodu pozastavení vízové agendy ve vztahu k Ukrajině v důsledku válečného konfliktu aktuálně nelze žádat o zařazení státních příslušníků Ukrajiny do Programů Mimořádné pracovní vízum pro státní příslušníky Ukrajiny pracující v zemědělství, potravinářství a lesnictví a Programu kvalifikovaný zaměstnanec.

Státní příslušníci Ukrajiny, kteří jsou držiteli víz dočasné ochrany mají na trh práce volný přístup a řada z nich již v zemědělství potravinářství a lesnictví pracovní uplatnění našla.

Přílohy

LEAFLET - možnosti víz

Stáhnout (pdf, 168 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.