Ekonomická migrace

Počet zahraničních pracovníků zaměstnaných v zemědělství v posledních letech postupně narůstá. K 31.12.2022 pracovalo v zemědělství, rybolovu a lesnictví přes 23 tisíc cizinců.

V příloze je uveden přehled možností, které v této oblasti české firmy podnikající v sektorech zemědělství, potravinářství a lesnictví aktuálně mají.

Státní příslušníci Ukrajiny, kteří jsou držiteli víz dočasné ochrany mají na trh práce volný přístup a řada z nich již v zemědělství potravinářství a lesnictví pracovní uplatnění našla.

Přílohy

Zaměstnávání cizinců – informační portál

Zaměstnávání cizinců – informační portál

28. 11. 2023
Oficiální webový portál Ministerstva vnitra nabízí cizincům informace o možnostech jejich pobytu v ČR a přístupu na trh práce. Zaměstnanci si mohou založit svůj uživatelský účet. Stránky jsou dostupné v češtině i angličtině na stránkách frs.gov.cz .

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.