Ukrajina

Výzva MZV k navrhování témat rozvojových projektů na Ukrajině

25. 7. 2023
V souvislosti s naplňováním Programu humanitární, stabilizační, rekonstrukční a hospodářské asistence Ukrajině na roky 2023–2024 vyhlašuje ZÚ Kyjev ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou (ČRA) výzvu na podávání námětů na projekty rozvojové spolupráce s Ukrajinou na roky 2024–2025/2026.

Pozvánka na byznysovou misi MPO na Západní Ukrajinu

24. 5. 2023
Ministerstvo průmyslu a obchodu (Business Klub Ukrajina) a Ministerstvo zahraničních věcí s podporou Svazu průmyslu a dopravy ČR nabízejí českým firmám možnost zúčastnit se byznysové mise do západoukrajinských regionů v termínu 4. – 10. června 2023.

Priority ukrajinské vlády pro podporu zemědělců

21. 4. 2023
Vláda stanovila několik priorit pro podporu zemědělců: humanitární odminování, zvýhodněné půjčky a přímou finanční pomoc.

Online aplikace pro vyřizování úvěrů pro farmáře na Ukrajině

6. 4. 2023
Fintech (finanční technologie) nejen pomáhá zemědělským výrobcům získat financování, ale nově také definuje pojetí tradičního úvěrového procesu pro zemědělské výrobce. S podporou programu USAID AGRO tak byla vyvinuta a spuštěna online služba pro financování AgroApp.

Ztráty v zemědělském sektoru Ukrajiny

24. 3. 2023
K 24. únoru 2023 dosáhla výše škod v zemědělsko-průmyslovém komplexu Ukrajiny hodnoty 8,7 mld. USD. Uvádí se to v březnové zprávě, kterou vypracovala Kyjevská ekonomická škola.

Výběrová řízení FAO na dodávky jednodenních kuřat a krmiv pro drůbež pro Ukrajinu

17. 3. 2023
FAO vyhlásila 2 výběrová řízení na nákup a dodávky jednodenních kuřat a krmných směsí pro drůbež. Cílem organizace je podpořit přístup venkovských domácností k nejdůležitějším zemědělským zdrojům a zvýšit vlastní produkci potravin.

Státní podpora na nákup osiv na Ukrajině

10. 3. 2023
V roce 2023 mají podnikatelské subjekty zabývající se pěstováním zeleniny možnost získat kompenzaci za nakoupené a zaseté certifikované osivo zeleniny v rámci programu podpory a rozvoje zemědělství ve Lvovské oblasti na období 2021-2025.

USAID a FAO podpoří nákup hnojiv a osiv ukrajinských zemědělců

3. 3. 2023
Ukrajinští farmáři mohou žádat o podporu ve formě minerálních hnojiv z programu USAID AGRO a osiva jarních plodin (pšenice, ječmene, hrachu) z programu FAO.

Publikace „Doing agricultural business in Ukraine“

4. 10. 2022
Ukrajina je jedním z předních světových vývozců zemědělských produktů. Geografická poloha, klimatické podmínky a půdní vlastnosti vytvářejí velmi příznivé podmínky pro rostlinnou produkci.

Ukrajinský dovoz agrárního zboží z EU vzrostl v r. 2021 meziročně o pětinu

18. 2. 2022
V roce 2021 dosáhl vzájemný agrární obchod mezi Ukrajinou a Evropskou unií (včetně Spojeného království, které v současné době není členem) hodnoty 12,6 mld. USD. To je nejvyšší údaj za dobu platnosti Dohody o přidružení mezi Ukrajinou a Evropskou unií.
1 2 3 ... 7

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.