Ukrajina

Do tří let proběhne na Ukrajině referendum o prodeji zemědělské půdy cizincům

15. 1. 2021
V současné době mohou kupovat zemědělskou půdu pouze fyzické osoby, které jsou občany Ukrajiny. Zahraniční investoři si prozatím mohou půdu pouze pronajmout.

Nárůst vývozních cen pšenice na Ukrajině

8. 1. 2021
Důvodem je vysoká poptávka dovozců, výrazný růst cen ruského obilí a obtížnost jeho vývozu.

Řada obchodních partnerů zavedla omezení na dovoz drůbežích produktů z Ukrajiny kvůli vypuknutí ptačí chřipky v oblasti Mykolaiv

18. 12. 2020
K 16. prosinci obdržela Státní služba pro potraviny a spotřebitele Ukrajiny oznámení týkající se uložených omezení souvisejících s vypuknutí ptačí chřipky v oblasti Mykolaiv.

Otevřený trh s půdou na Ukrajině

15. 12. 2020
Po otevření trhu s půdou by cena hektaru zemědělské půdy mohla dosáhnout 50-60 tisíc UAH.

Nová legislativa na Ukrajině v oblasti krmiv

4. 12. 2020
Dne 2. prosince přijala Nejvyšší rada Ukrajiny v prvním čtení návrh Zákona č. 3672 o změnách závěrečných ustanovení zákona Ukrajiny o bezpečnosti a hygieně potravin za účelem stabilizace trhu s krmivy.

Ukrajina – perspektivy investic

17. 7. 2020
Na Ukrajině se v poslední době výrazně zlepšuje podnikatelské prostředí, místní instituce pokračují v realizaci reforem, HDP roste… V případě, že zvažujete investice na Ukrajině, informace v přiložených dokumentech by mohly být pro Vás užitečné.

UKRAJINA – nouzový stav trvá do 22. června, 26. května zahájil Kyjev druhou fázi zmírňování karantény

29. 5. 2020
Rozvolnění městské a příměstské dopravy, meziměstské a meziregionální dopravy, mateřských škol a duchovních služeb začalo 26. 5. 2020. Sportovní akce jsou povoleny bez diváků a za účasti max. 50 lidí.

Stav na Ukrajině v souvislosti s šířením koronaviru ke dni 19. března 2020

20. 3. 2020
Dne 19. března 2020 večer bylo na základě studie Virologické referenční laboratoře Centra pro veřejné zdraví Ukrajiny detekováno v oblasti Černovické oblasti 5 nových případů infekce koronaviru, v Bukovině bylo zaznamenáno 15 případů COVID-19.

Perspektivní směry rozvoje vývozu České republiky na Ukrajinu

11. 2. 2019
Možnosti českého vývozu na základě vyhodnocení statistik jednotlivých zemědělských sektorů na Ukrajině.

Ukrajina - Dovoz sýrů a čerstvých mléčných výrobků poroste

9. 1. 2019
V oblasti zahraničního obchodu s mléčnými výrobky nebyl na Ukrajině zaznamenáván růst. Vývozní ceny zůstávají nízké, odbyt řady produktů klesá, a to jak kvůli neatraktivním cenám, tak kvůli poklesu v uvolňování sezónní produkce.
1 ... 5 6 7

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.