Čína

Čína nejrychleji rostoucí destinací zemědělských produktů z Austrálie

15. 9. 2023
Ze zprávy australské Rural Bank vyplývá, že Čína představuje již druhý rok v řadě nejrychleji rostoucí trh pro australské agrární exporty z hlediska jejich dolarové hodnoty.

Čínský festival fanoušků Maotai i s českou stopou

1. 9. 2023
Nejznámějším čínským alkoholickým nápojem je bezesporu z obilí pálené paj-ťiou a jeho nejznámějším zástupcem je Maotai (také známý jako Moutai) vyráběný státním podnikem Kweichow Moutai.

Čína zakázala dovoz ryb z Japonska

25. 8. 2023
Ve čtvrtek 24. srpna bylo zahájeno vypouštění radioaktivní vody z japonské jaderné elektrárny Fukušima do oceánu, proti čemuž se Čína dlouhodobě stavěla a argumentovala možnými negativními dopady tohoto kroku na mořské prostředí a lidské zdraví.

Čínský mlékárenský trh se nadále potýká s problémy

18. 8. 2023
Čínští producenti mléka a mlékárenských produktů se již od začátku roku potýkají s nerovnováhou na tamějším mlékárenském trhu. Čína aktuálně zaznamenává výraznou nadprodukci. 

České pivo uspělo při propagaci potravin z EU

21. 7. 2023
Dne 13. července 2023 se v Šanghaji uskutečnila mediální a networkingová akce pořádaná Delegací EU v Číně v rámci kampaně „Neodolatelná Evropa, nespočet kombinací“, jejímž hlavním cílem je zvýšit povědomí o excelentní kvalitě potravin z EU v očích čínské veřejnosti a byznysu. 

Během čínského nákupního svátku „618“ byly propagovány i české produkty

23. 6. 2023
Od konce května do poloviny června v Číně probíhal každoročně druhý největší nákupní svátek známý jednoduše pod číslem 618. Během tohoto období nabízí dominantní čínské e-commerce platformy výrazné slevy, které se obvykle projevují skokovým nárůstem online prodejů.

Etikety hlavním důvodem pro zadržení zásilek čínskými celnicemi

16. 6. 2023
Problematikou, které není mnohdy při vývozu potravinářských produktů do Číny věnována dostatečná pozornost, jsou náležitosti čínských etiket. Chybné či nevyhovující etikety jsou hlavním důvodem, proč bývá zboží zadrženo na čínských celnicích.

Významné změny u registrací pro vývoz potravin a zemědělských produktů do Číny

2. 6. 2023
Nové GAIN reporty amerického Ministerstva zemědělství se věnují změnám v implementaci vyhlášky Generální správy cel Čínské lidové republiky (GACC) o povinné registraci zahraničních producentů potravin pro vývoz do Číny (známé zkráceně jako vyhláška č. 248).

Výstupy webináře o exportu mlékárenských produktů do Číny

26. 5. 2023
Dne 24. května 2023 se pod taktovkou EU SME Centre uskutečnil webinář zaměřený na vývoz mlékárenských produktů do Číny, na jehož organizaci se podílelo i Velvyslanectví ČR v Pekingu.

Návody pro vývozce potravin se zdravotními benefity a mléčných produktů do Číny

19. 5. 2023
EU SME Centre je speciálním neziskovým projektem EU v Číně, jehož cílem je poskytovat informační a poradenské služby malým a středním podnikům z EU při realizaci jejich komerčních aktivit v Číně.
1 2 3 ... 15

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.