Čína

Čína vyvinula levnou metodu pro extrakci bílkovin z čajových listů

28. 4. 2023
Zpravodajský server South China Morning Post uveřejnil zprávu o úspěchu čínských vědců při extrakci bílkovin z využitého zeleného čaje. Za úspěchem stáli výzkumníci z Institutu potravinových věd a technologií při Univerzitě ve Fuzhou nacházející se v provincii Fujian, jedné z největších produkčních základen čaje.

Čínští vědci vyšlechtili novou odrůdu řepky olejky

21. 4. 2023
Čínská akademie zemědělských věd tento týden oznámila průlom na poli výzkumu domácího pěstování řepky olejky. Na svých experimentálních polích v jihovýchodní Číně v provincii Jiangxi vypěstovali novou odrůdu řepky v kratším čase a s vyššími výnosy.

Třetí ročník China International Consumer Products Expo na Hainanu

14. 4. 2023
V pondělí 10. dubna byl v Haikou, hlavním městě čínské ostrovní provincie Hainan, slavnostně zahájen třetí ročník veletrhu China International Consumer Products Expo, zkráceně označovaného jako Hainan Expo.

Čínsky trh s rostlinnými náhražkami masa zaznamenává další růst

6. 4. 2023
Poradenská společnost REACH24H zveřejnila na své platformě Chemlinked nový report analyzující situaci na čínském trhu s potravinami na rostlinné bázi. Převážně se zaměřuje na rostlinné náhražky mléčných a masných produktů.

Potíže se sušeným mlékem na čínském trhu

31. 3. 2023
Problémy producentů sušeného mléka začaly již v minulém roce, kdy poptávku utlumily proticovidové restrikce, rostoucí náklady na výrobu, ale i klesající porodnost, která vede k poklesu zájmu o dětskou výživu.

Africký mor prasat nadále ovlivňuje čínskou produkci vepřového

17. 3. 2023
Nákaza v Číně největší měrou řádila v letech 2018–2019, ale příležitostně se stále znovu objevuje. Reuters uvádí, že počty nových případů AMP vyskočily koncem ledna po oslavách čínského nového roku a během jednoho měsíce se řádově vyrovnaly s celým rokem 2022.

AB InBev jde v Číně cestou prémiovosti a rozšiřuje své pokrytí

10. 3. 2023
Ačkoli čínský pivní trh utržil v loňském roce řadu ran, kvůli propadu celého stravovacího sektoru v souvislosti s vládním bojem proti covid-19, AB InBev vidí letošní rok velmi optimisticky a Čínu považuje za svůj prioritní trh.

Velvyslanectví v Pekingu uspořádalo webinář týkající se e-commerceVelvyslanectví v Pekingu uspořádalo webinář týkající se e-commerce

3. 3. 2023
Webinář se uskutečnil dne 27. února 2023 a účastníkům z řad českých firem představil současné čínské e-commerce prostředí, hlavní aktéry v tomto odvětví, specifika cross-border e-commerce a projekty českých národních pavilonů.

Čína zveřejnila plán rozvoje zemědělství v roce 2023

24. 2. 2023
Dne 13. února 2023 zveřejnil Ústřední výbor Komunistické strany Číny společně se Státní radou ČLR tzv. „Dokument č. 1“, který každoročně shrnuje priority pro oblast zemědělství a rozvoje rurálních oblastí v nadcházejícím roce.

Nové čínské návrhy standardů bezpečnosti potravin otevřené komentářům

17. 2. 2023
Dne 13. února 2023 zveřejnilo Oddělení standardů bezpečnosti potravin, sledování a vyhodnocování rizik patřící pod Státní zdravotnickou komisi Číny 38 nových návrhů standardů bezpečnosti potravin.
1 2 3 4 ... 15

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.