USA

Pravidla pro informace na obalech pet-food výrobků pro U.S. trh se po více než 40 letech mění

18. 8. 2023
Majitelé domácích mazlíčků ve Spojených státech se při nákupu krmiv, pamlsků a doplňků stravy brzy setkají s aktualizovanými obaly a etiketami. Jde o první významnou změnu za více než 40 let. 

Další státy USA zpřísňují požadavky na welfare zvířat

28. 7. 2023
Ke změnám zákonů a nařízení pro zajištění většího prostoru pro telata, stájí bez gestačních a porodních klecí a volného chovu drůbeže přistupují další státy USA.

První týden legalizace rekreačního prodeje cannabis v Marylandu přinesl tržby ve výši téměř 21 milionů dolarů

21. 7. 2023
Marylandské zemědělství má novou cash crop - konopí. Prodej a užívání rekreačního cannabis byl legalizován k 1. 7. a první den legálního prodeje přinesl tržby přes 4,5 milionu dolarů.

Velikost trhu Spojených států vybízí k využití e-commerce a zaměření na niche market

14. 7. 2023
Podle výroční zprávy americké asociace Specialty Food Association, která sleduje tržby za poslední tři roky v maloobchodě, stravovacích službách a online kanálech, dosáhly ve Spojených státech tržby za speciality a speciální potraviny v roce 2022 výše 194 miliard dolarů, což je o 9,3 % více než v předchozím roce, a očekává se, že do konce roku 2023 dosáhnou 207 miliard dolarů.

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) bude důkladněji ověřovat tvrzení o používání antibiotik na etiketách balení masa

23. 6. 2023
Spotřebitelské organizace a skupiny zabývající se bezpečností potravin a ochranou životního prostředí v USA dlouhodobě varují, že nadměrné používání antibiotik v chovech hospodářských zvířat může přispívat ke vzniku rezistence vůči antibiotikům.

Protecting American Farmland Act má zabránit některým zemím, zejména Číně, v nákupu americké zemědělské půdy

16. 6. 2023
Republikánská členka výboru pro daně a poplatky Sněmovny reprezentantů navrhuje uvalit 60% daň na "problémové země", jejichž právnické a fyzické osoby mají zájem koupit americkou zemědělskou půdu a ranče.

Nejvyšší soud Spojených států potvrdil platnost kalifornského zákona, který zakazuje prodej výrobků z vepřového masa v případě užití klecového ustájení prasnic

9. 6. 2023
Zákon známý jako Návrh 12 byl v Kalifornii přijat již v roce 2018. Farmáře nejen v USA nyní čeká plná implementace a od roku 2024 také povinnost certifikace.

Rekordní ceny jatečného skotu v Severní Americe mají dále růst

2. 6. 2023
Nízké stavy dobytka a rekordní velkoobchodní ceny hovězího masa v prvních třech měsících roku 2023 podpořily silnější než očekávaný sezónní nárůst cen jatečného skotu.

Pozvánka k účasti na US veletrzích FARM PROGRESS SHOW a FARM SCIENCE REVIEW

1. 6. 2023
Ministerstvo zemědělství a zemědělská diplomatka ČR ve Washingtonu zvou české výrobce zemědělské techniky a technologií a poskytovatele služeb se zájmem o trh Spojených států k účasti na nadcházejících dvou významných veletrzích zemědělské techniky FARM PROGRESS SHOW v Illinois a FARM SCIENCE REVIEW v Ohiu.

V rámci Craft Brewery Conference USA v Nashville se dne 9. května opět představila Česká Republika fórem Brewing like Czechs Do

10. 5. 2023
Na prezentaci pro sládky a pivovarníky zejména ze severní Ameriky, ale i dalších koutů světa, představily 3 místní pivovary český ležák vařený z českých ingrediencí a českým technologickým postupem.
1 2 3 ... 14

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.