Ukrajina

Nedostatek osiva hrachu na Ukrajině – příležitost pro český export

12. 4. 2024
Hlavním důvodem je otevření nových exportních příležitostí, zejména do Indie.  Na trhu s hrachem došlo nedávno k příznivým změnám pro ukrajinský export.

Poláci se rozhodli ovládnout trh se sýry na Ukrajině

5. 4. 2024
V březnu letošního roku bylo na Ukrajinu dovezeno rekordní množství sýrů, převážně z Polska.  Polští výrobci se snaží ovládnout ukrajinský trh se sýry a odlákat ukrajinské zákazníky od domácích výrobců sýrů.

Jak se změnil ukrajinský zemědělský vývoz a jeho struktura v roce 2023?

28. 3. 2024
Převážnou většinu ukrajinského zemědělského vývozu za poslední rok tvoří rostlinné produkty. Ukrajinský zemědělský vývoz se v roce 2023 ve finančním vyjádření snížil o 1,5 mld. USD.

Dovoz mléka na Ukrajinu výrazně vzrostl

27. 3. 2024
Vývoz ukrajinských mléčných výrobků v roce 2023 klesl o 30 % a dovoz se zvýšil o 15 % při srovnání výsledků s údaji z roku 2022. Informoval o tom Svaz mlékárenských podniků Ukrajiny. 

Nedostatek sadbových brambor na Ukrajině – příležitost pro české exportéry

15. 3. 2024
Položka, ve které je Ukrajina závislá na dovozu. Ukrajinští zemědělci nemají opět dostatek kvalitních sadbových brambor. Vzhledem k řadě faktorů může tento deficit trvat i několik let.

Jak využít produktů a služeb IFC a získat finanční podporu investic ve střední a východní Evropě? Přijďte na seminář!

13. 3. 2024
Srdečně Vás zveme na seminář pro české firmy k možnostem zapojení do projektu k posílení odolnosti potravinových systémů ve střední a východní Evropě (Agri Resilience Project) Mezinárodní finanční korporace (IFC).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.