České předsednictví EU

České předsednictví EU 2022

Logo EU 2022

Česká republika se během svého předsednictví zaměřila na pět úzce provázaných prioritních oblastí:

  1. Zvládnutí uprchlické krize a poválečná obnova Ukrajiny
  2. Energetická bezpečnost
  3. Posílení evropských obranných kapacit a bezpečnost kybernetického prostoru
  4. Strategická odolnost evropské ekonomiky
  5. Odolnost demokratických institucí

Úřad vlády zřídil webové stránky pro Předsednictví v Radě EU, prostřednictvím nichž uveřejňoval aktuální informace o českém předsednictví.

České předsednictví v oblasti zemědělství

CZ PRES se prioritně zabývalo dopady ruské agrese proti Ukrajině na potravinové zabezpečení v kontextu situace na komoditních trzích. CZ PRES zároveň usilovalo o další pokrok v udržitelnosti zemědělství, zejména v oblasti chovu hospodářských zvířat, rybářství, potravinových systémů, hospodaření v lesích, dodávek zemědělských produktů a potravin a zachování biologické rozmanitosti. Agendu AGRIFISH lze rozdělit do pěti hlavních oblastí: pravidla pro udržitelnou zemědělskou a potravinářskou produkci, společná rybářská politika a rybolovné kvóty, ochrana přírody a půdy, veterinární oblast a obchodní otázky. Agenda AGRIFISH byla dále ovlivněna i projednáváním iniciativ Evropské komise vyplývajících ze Zelené dohody pro Evropu.

Předsednické TRIO

TRIO zahrnuje tři členské státy, které postupně přebírají předsednictví Rady EU. Česká republika tvořila předsednické trio spolu s Francií, jež Evropské unii předsedala v první polovině roku 2022, a Švédskem, které se předsednických povinností ujmulo 1. ledna 2023.

Přílohy

Program TRIO PRES

Stáhnout (pdf, 508 kB)

Související odkazy

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.