Čínský festival fanoušků Maotai i s českou stopou

1. 9. 2023

Nejznámějším čínským alkoholickým nápojem je bezesporu z obilí pálené paj-ťiou a jeho nejznámějším zástupcem je Maotai (také známý jako Moutai) vyráběný státním podnikem Kweichow Moutai.

Maotai se dá považovat za jeden ze symbolů Číny a tudíž nesmí chybět na oficiálních večeřích a při státních návštěvách. Jeho popularita stojí i za jeho vysokou cenou, která se pohybuje okolo 4,5 tisíc Kč za půllitrovou láhev, což zase přitahuje celou řadu padělatelů. Pro spotřebitele je tedy klíčové kupovat od ověřených dodavatelů.

V sobotu 26. srpna 2023 se v Pekingu uskutečnil třetí ročník Mezinárodního festivalu fanoušků Maotai, na kterém se sešli milovníci Maotai, odborníci, distributoři, zástupci firmy a sběratelé. Velvyslanectví České republiky v Pekingu pak prostřednictvím svého zemědělského diplomata na této akci zajistilo možnost prezentace i pro české výrobce alkoholických nápojů. Návštěvníci se tak mohli seznámit i s českým pivem, vínem a destiláty.

Popularitu Maotai dokresluje i dražba, kterou byla akce zakončena. Nejdražším kouskem, který se na ní prodal, byla láhev Maotai z roku 1958, jejíž prodejní cena se dostala až na téměř 2,7 milionu korun.

 

Zpracoval:
Ondřej Plaček
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Pekingu
Mobil: +420 702 176 276, E-mail: ondrej.placek@mze.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.