Pozvánka na byznysovou misi MPO na Západní Ukrajinu

24. 5. 2023

Ministerstvo průmyslu a obchodu (Business Klub Ukrajina) a Ministerstvo zahraničních věcí s podporou Svazu průmyslu a dopravy ČR nabízejí českým firmám možnost zúčastnit se byznysové mise do západoukrajinských regionů v termínu 4. – 10. června 2023.

Cílem plánové cesty je navštívit města Ivano-Frankivsk, Rivne a Lvov. V těchto městech se plánují setkání s představiteli ukrajinských podniků a návštěvy jednotlivých firem. Mise bude vedena ředitelem Odboru evropských zemí (Ministerstvo průmyslu a obchodu), Mgr. Martinem Pospíšilem, a generálním konzulem ve Lvově, Mgr. Davidem Novým.

Ze strany GK Lvov bude zajištěna doprava v místě a rezervace ubytování pro účastníky delegace ve Lvově a Rivne (náklady spojené s ubytováním a cestou na a z Ukrajiny si hradí účastníci sami). Partneři v Rivne a Ivano-Frankivsku potvrdili přizvání tamních firem. Ve Lvově bude hlavním bodem programu účast na WESTERN UKRAINIAN EXPORT FORUM (http://wuef.com.ua/en/, prezentace v příloze níže). Účast na exportním fóru přislíbila paní J. Svyrydenko (vicepremiérka a ministryně ekonomiky Ukrajiny), pan Hennadij Čyžykov (prezident Ukrajinské obchodní komory) a představitelé municipalit 8 západoukrajinský oblastí.

Ve zmíněných regionech dominují tyto oblasti průmyslu: zemědělství, zpracování dřeva, výroby stavebních materiálů, alternativní energetiky, potravinářství a logistiky (těžba ropy, chemický průmysl, mechanické inženýrství a lehký průmysl-Lvovská oblast).

 

Předběžný návrh programu:

4.6.         odjezd z Prahy vlakovým spojem ve 22:00*

5.6.         příjezd do Lvova, ubytování, volný čas, večeře // variantně přejezd přímo do města Rivne

6.6.         přesun do Rivne (cca 4 hodiny), B2B setkání, jednání s představiteli Rivnenské oblasti, ubytování, večeře

možnost návštěvy nějakého místního podniku, např. působícího ve sféře výroby nábytku

7.6.         přesun do Ivano-Frankivsku (cca 4,5 hodiny), B2B setkání, jednání s představiteli Ivano-Frankivské oblasti, návrat do Lvova (cca 2 hodiny), ubytování, večeře

8.6.         Západoukrajinské exportní fórum (dress code: smart casual), setkání s představiteli Lvovské oblasti, večeře

9.6.        možnost návštěvy místní firmy podle složení členů delegaci // návrat do ČR opět vlakovým spojem 19:10 ze Lvova*

10.6.      Příjezd do Prahy

Pozn.: * jízdenky je vhodné si zajistit s předstihem s ohledem na volnou kapacitu v daném spoji)

V případě Vašeho zájmu o účast na této misi, prosím, kontaktujte pana Mgr. Josefa Vysokého z Odboru evropských zemí MPO emailem na adrese vysoky@mpo.cz, a to do 26.05.2023.

Přílohy

Western Ukrainian Export Forum

Stáhnout (pdf, 9 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.