27.70 - Zvýšení obranyschopnosti v chovu prasat vakcinací

Cílem je snížit používání antimikrobik v chovu prasat na základě podávání vakcín a omezovat tak rizika pro zdraví zvířat i konzumentů potravin pocházejících od těchto zvířat.

Použití vakcín jako nástroj k redukci použití antimikrobik ve veterinární medicíně, zejména v praxi potravinových zvířat, se obecně považuje za jedno z nejefektivnějších opatření k omezování používání antimikrobik a tlumení antimikrobní rezistence.

Žadatel:

  • je chovatelem vyjmenovaných kategorií prasat – odstavená selata, prasničky, prasnice a prasata ve výkrmu evidovaných v informačním systému ústřední evidence hospodářských zvířat

  • vakcinuje proti vyjmenovaným původcům infekčních onemocnění prasat dle imunizačního programu pro daný chov

  • dodržuje podmínky všech standardů a aktů kontroly podmíněnosti

  • chová veškerá hospodářská zvířata tak, aby nedocházelo k jejich týrání nebo usmrcování nepovoleným způsobem

Informace pro žadatele - imunizační program

20. 4. 2023
Povinnou přílohou žádosti o poskytnutí dotace podle nařízení vlády č. 64/2023 Sb., o stanovení podmínek provádění opatření zvýšení obranyschopnosti v chovu prasat vakcinací je imunizační program (IP).
Metodika k provádění nařízení vlády č. 64/2023 Sb., o stanovení podmínek provádění opatření zvýšení obranyschopnosti v chovu prasat vakcinací, platná pro rok 2023.
Publikováno: 11. 4. 2023

Zveřejnění nařízení vlády k environmentálním opatřením

10. 3. 2023
Dne 10.3.2023 v částce 38 Sbírky zákonů byla zveřejněna nařízení vlády k environmentálním opatřením s účinností od 1. dubna 2023.
Stáhnout (pdf, 231 kB)

Směnný kurz pro výpočet dotací v roce 2023

13. 2. 2023
Směnný kurz pro rok 2023, kterým se budou přepočítávat sazby dotací v rámci některých intervencí Strategického plánu SZP a některých opatření Programu rozvoje venkova.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.