Archiv

13. 5. 2010

25. května 2010 proběhne v budově MZe seminář zaměřený na Obecná pravidla Programu rozvoje venkova, opatření I.1.3 a III.1.3. Přihlášky je nutné podat do 19. května. Podrobnější informace viz příloha.

Stáhnout (pdf, 476 kB)

V Programu rozvoje venkova dochází k prospěšným změnám

16. 4. 2010
Tisková zpráva – Monitorovací výbor Programu rozvoje venkova projednal možnosti dalšího snižování administrativní zátěže a zrychlení čerpání evropských prostředků. Výbor se věnoval také změnám opatření, které se objeví už při příjmu žádostí pro plánované letní kolo. Dalším bodem jednání bylo připravované podzimní kolo příjmu žádostí i aktuální otázka výše závazkování nedávno ukončeného 9. kola…

V červnu bude zahájeno 7. kolo příjmu žádostí z PRV

12. 5. 2009
V období 9. – 29. června budou moci žadatelé předkládat projekty pro opatření Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům, Pozemkové úpravy, Další odborné vzdělávání a informační činnost, Podpora cestovního ruchu, Místní akční skupina, Realizace místní rozvojové strategie a Realizace projektů spolupráce.

Program rozvoje venkova umožní farmářům rozšířit podnikání

7. 5. 2009
Ministr zemědělství Petr Gandalovič podpoří prostřednictvím Programu rozvoje venkova zemědělské podnikatele, kteří se rozhodnou rozšířit svoji činnost směrem ke zpracování zemědělské produkce. Svým rozhodnutím reaguje tak na nově schválenou vyhlášku o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků.

Příjem žádostí v rámci 6. kola prodloužen do 9. března 2009

22. 2. 2009
Příjem žádostí na projektová opatření Programu rozvoje venkova v rámci 6. kola bude prodloužen až do 9. března 2009. Je to další krok ministra zemědělství, který má napomoci zemědělcům v současné nepříznivé ekonomické situaci, především jim dát více času na vyjednání bankovního úvěru a získání platného stavebního povolení.

Žadatelé o dotace z PRV nemusejí předkládat Výpis z katastru nemovitostí

13. 2. 2009
Žadatelům o dotace na projekt výstavby nebo rekonstrukce zemědělských podniků vychází ministerstvo zemědělství vstříc a umožňuje, aby v žádosti výpis z katastru nahradili jiným dokumentem, například informativním výpisem.

V únoru odstartuje 6. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

16. 1. 2009
Více než dvě miliardy korun jsou určeny na podporu projektů v 6. kole příjmu žádostí v rámci PRV. Podpora je určena především na modernizaci zemědělských podniků, spolupráci při vývoji nových produktů a technologií, dále na diverzifikaci činností nezemědělské povahy, dostane se i na zakládání a rozvoj podniků nebo zahájení činnosti mladých zemědělců.

Delší lhůty realizace projektů PRV žadatelům usnadní žadatelům financování

15. 1. 2009
V reakci na současný ekonomický vývoj Ministerstvo zemědělství prodloužilo lhůtu na realizaci projektů v rámci Programu rozvoje venkova.

Příprava na 5. kolo příjmu žádostí o dotaci v rámci Programu rozvoje venkova ČR

8. 8. 2008
Dle aktualizovaného harmonogramu pro příjem žádostí v roce 2008 začne na jednotlivých RO SZIF a CP SZIF příjem žádostí pro níže uvedená opatření 7. října 2008.

Informace pro žadatele o dotaci z PRV - hlášení o změnách zasíláná poštou

17. 6. 2008
Zpřesnění obecné části Pravidel týkající se hlášení o změnách.
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.