Zrušení prokazování bezdlužnosti a zavedení finančních oprav pro cenové marketingy v rámci Pravidel pro poskytování dotace z PRV a SP SZP

3. 5. 2024

Dne 2.5.2024 schválil ministr zemědělství změnu Pravidel, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova na období 2014 – 2020 a změnu Pravidel, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty rozvoje venkova v rámci Strategického plánu SZP na období 2023 – 2027.

V rámci této změny dochází ke zrušení povinnosti prokazování, že má žadatel vypořádány splatné závazky vůči příslušnému finančnímu úřadu. Zároveň byly do Pravidel zavedeny finanční opravy za chybně provedený cenový marketing, za který byla doposud udělována sankce ve výši 100 % na příslušnou zakázku. Finanční opravy stanovují procentuální výši sankce dle závažnosti porušení od 10 % do 100 %. Konkrétní znění změny Pravidel je k dispozici v příloze.

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.