přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Metodická příručka pro pravidla podmíněnosti 2023

21.4.2023

Metodická příručka pro pravidla podmíněnosti pro rok 2023 je vydávána pro poskytnutí výkladu a bližších informací pro podmínky týkající se standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu půdy (DZES) a povinných požadavků na hospodaření (PPH), které upravuje nařízení vlády č. 73/2023 Sb., o stanovení pravidel podmíněnosti plateb zemědělcům.

Pravidla podmíněnosti mají podle zvýšených environmentálních cílů nové SZP lépe zohledňovat výzvy v oblasti životního prostředí a klimatu a novou strukturu environmentálních prvků SZP, a zajistit tak vyšší úroveň ambicí v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu.

Podmínky standardů DZES byly připraveny jako součást Strategického plánu ČR na základě řady jednání se zástupci zemědělské a odborné veřejnosti, rezortních výzkumných institucí a na základě konzultací s Evropskou komisí.

Povinné požadavky na hospodaření (PPH) vychází z vybraných ustanovení 11 nařízení a směrnic EU, které se použijí v případě nařízení EU v přímo aplikovatelném znění a v případě směrnic ve znění národních právních předpisů.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem