přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výroční zpráva pro přímé platby za rok 2015

18.4.2016

Výroční zpráva pro přímé platby za rok 2015, která je připojena ke stažení níže, byla zpracována s cílem přehledně shrnout nové nastavení poskytování přímých plateb v roce 2015 v ČR a informovat širokou veřejnost.

Přímé platby jsou zemědělcům poskytovány od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004. Během této doby došlo k několika zásadním změnám v oblasti Společné zemědělské politiky EU, přičemž poslední reforma z roku 2013 významně změnila strukturu přímých plateb pro období 2015 - 2020. V případě ČR to především znamenalo přechod na vícesložkový systém poskytování finančních prostředků.

Výroční zpráva tak zahrnuje jednotlivé oblasti přímých plateb, tedy aktivního zemědělce, jednotnou platbu na plochu, platbu pro zemědělce dodržující zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí (greening), dobrovolnou podporu vázanou na produkci, platbu pro mladé zemědělce, přechodnou vnitrostátní podporu a dále systém kontrol podmíněnosti.

Současně byla doplněna o statistiky Státního zemědělského intervenčního fondu a dozorových organizací z příjmu žádostí v roce 2015, přičemž jejich aktuálnost může být mírně ovlivněna vzhledem k datu publikace této zprávy a dokončování kontrol v průběhu roku.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem