Nová vyhláška k Registru de minimis

8. 7. 2020

Dne 1. 7. 2020 nabyla účinnosti nová vyhláška č. 298/2020 Sb., která stanovuje obsah a rozsah údajů zaznamenávaných poskytovatelem podpory de minimis do Registru de minimis (RDM).

Znění nové vyhlášky č. 298/2020 Sb., o obsahu a rozsahu údajů, které je poskytovatel podpory malého rozsahu povinen zaznamenat do centrálního registru podpor malého rozsahu, a o postupu při jejich zaznamenávání, je dostupné zde.

Oproti předchozí vyhlášce č. 465/2009 Sb. dochází k jediné změně v zaznamenávaných údajích. S účinností počínaje od 1. 9. 2020 vzniká poskytovatelům povinnost při zápisu nové podpory do Registru de minimis zaznamenat také druh opatření (viz § 3 písm. j) vyhlášky), tedy zda se v daném případě jedná o ad hoc podporu, či o podporu poskytovanou v rámci režimu podpory.

Bližší informace k této změně naleznete níže v přílohách.

V této souvislosti byl také aktualizován Metodický pokyn o Centrálním registru podpor malého rozsahu. Aktualizovaná příručka pro práci s aplikací RDM, bude dostupná přímo v registru v menu „Nabídka > Nápověda“.

Přílohy

Vyhláška č. 298/2020 Sb.

Stáhnout (pdf, 56 kB)

Představení změn v rámci nové vyhlášky

Stáhnout (pdf, 438 kB)

Často kladené dotazy týkající se druhu opatření

Stáhnout (pdf, 533 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.