Představení novinek v oblasti veřejné podpory na konferenci ÚOHS

21. 6. 2023

Ve dnech 14. a 15. 6. 2023 se uskutečnil na Úřadě pro ochranu hospodářské soutěže další ročník pravidelné Konference o veřejné podpoře. Mezi přednášejícími nechyběla ani expertka Ministerstva zemědělství, jež představila novinky v předpisech veřejné podpory pro odvětví zemědělství, lesnictví, rozvoje venkova, rybolovu a akvakultury na období 2023–2029.

Na tradičně pořádanou konferenci zavítalo letos do Brna více než sto návštěvníků. Účastníci měli příležitost seznámit se s aktuálními tématy na poli veřejné podpory, která představili domácí i zahraničí odborníci. Úvod konference byl věnován Dočasnému krizovému a transformačnímu rámci v kontextu aktuálních opatření v energetice, následně byly představeny hlavní změny tzv. obecného nařízení o blokových výjimkách (GBER), které vstoupí v platnost v nejbližší době. Přednášky doplnil výběr nejzajímavějších aktuálních případů rozhodovací praxe unijních orgánů a závěrečný blok se soustředil na praktické aspekty, s nimiž se potýkají poskytovatelé veřejné podpory, jako např. vyhodnocení lokálnosti či hospodářské činnosti.

Na programu konference nemohly ani letos chybět aktuality z veřejné podpory v oblasti zemědělství, lesnictví, rozvoje venkova, rybolovu a akvakultury. Za Ministerstvo zemědělství vystoupila Ing. Radana Dejlová z oddělení veřejné podpory, která se ve svém vystoupení věnovala představení hlavních novinek, jež s sebou přinesly nově platné předpisy EU pro tyto oblasti na období 2023–2029. Představeny byly jak změny v rámci blokových výjimek ABER a FBER, tak i nové AGRI a FISH pokyny. Prezentace ve formátu PDF je k dispozici níže.

Další informace o konferenci včetně prezentací ostatních přednášejících a jejich medailonků jsou dostupné na stránkách ÚOHS zde a zde.


Přílohy

Aktuálně z veřejné podpory v zemědělství

Stáhnout (pdf, 8 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.