INFORM EU – plenární zasedání komunikačních úředníků

5. 12. 2023

Ve dnech 14. až 16. listopadu 2023 se v Ostravě – Dolních Vítkovicích uskutečnila 5. konference INFORM EU – plenární zasedání komunikačních úředníků, společně pořádaná Evropskou komisí a Ministerstvem pro regionální rozvoj České republiky. Třídenní program události nabízel bohatou škálu odborných přednášek, panelových diskusí a dalších aktivit, zaměřených na klíčové téma regionálního rozvoje, komunikace a transparentnosti dat v evropském kontextu.

První den byl zahájen slavnostním uvítáním Maja Schussler a Alexandra Ferstla z Evropské komise, doplněným o projevy Stanislava Schneidra z Ministerstva pro regionální rozvoj České republiky a Karoliny Kottové z Evropské komise. Druhá část programu se věnovala problematice dat, transparentnosti a komunikace s přednáškami od Stefana Gadingera, Femke De Keulenaer a Jense Mestera, následovanými panelovou diskusí. Odpoledne bylo vyhrazeno kulturním aktivitám, včetně prohlídky čtvrti Dolní Vítkovice a večeře v KASOWY kulturním centru v Mostech u Jablunkova, kterou hostila Česká republika.

Druhý den byl věnován specifickým jednáním jednotlivých fondů a workshopu o tom, jak správně prezentovat data, který vedl Maarten Lambrechts, datový novinář. Následovala setkání v malých skupinách, tzv. "Country mixers". Součástí konference byly i exkurze projektů (field trips), kde se komunikační úředníci odboru OP Rybářství zúčastnili návštěvy rybářských podniků CHOV RYB JISTEBNÍK s.r.o. a Rybářství DENAS spol. s r.o. Večeři hostila Evropská komise v Brick House.

Třetí den konference se věnoval tématům prezentace dat, transparentnosti a komunikaci s přednáškami od Suzan Fiack a Maartena Lambrechtsa, kteří prezentovali atraktivní způsoby komunikace dat. Vrcholem programu bylo slavnostní předání cen REGIOSTARS 2023, kterého se zúčastnila komisařka EU pro soudržnost a reformy Elisa Ferreira. Akce byla zakončena společným obědem.

Konference INFORM EU v Ostravě poskytla účastníkům hlubší vhled do aktuálních trendů v oblasti regionálního rozvoje, komunikace a transparentnosti dat v rámci evropského kontextu.

Podrobný program konference lze nalézt na přiloženém odkaze: INFORM EU Plenary meeting (regio-events.eu).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.