Velká Británie

Důsledky překážek obchodu s potravinami po brexitu ve Velké Británii

2. 6. 2023
Zpráva London School of Economics (LSE) uvádí, že překážky obchodu s potravinami v důsledku brexitu stály britské domácnosti zhruba 193 miliard Kč.

Vláda Velké Británie nastínila změny dosavadních pravidel (jako v EU) pro víno

26. 5. 2023
Ministerstvo pro životní prostředí, potraviny a záležitosti venkova Spojeného království (DEFRA) nastínilo plány na změnu předpisů dosud platných v UK, týkajících se výroby a uvádění vína na britský trh. Doposud platila de facto legislativa EU.

Popularita privátních značek v Evropě

19. 5. 2023
Společnosti Circana a NPD, které se zaměřují na průzkum trhu a chování spotřebitelů, zveřejnily v UK pololetní zprávu s názvem „Signály v poptávce po rychloobrátkovém zboží“, která se zaměřuje na šest největších trhů v Evropě (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí a Velká Británie).

Vinaři z ČR na veletrhu London Wine Fair ve Velké Británii

18. 5. 2023
Ve dnech 14. – 17. května 2023 se v Londýně konal nejvýznamnější britský vinařský veletrh. Vinařství z České republiky se veletrhu účastnila letos poprvé s podporou Ministerstva zemědělství spolu s ambasádou České republiky ve Velké Británii, agenturou CzechTrade a agenturou CzechTourism.

Britské investice do vývoje udržitelných hnojiv a technologií

12. 5. 2023
Británie se ve spolupráci s USA bude podílet na financování konsorcia, jehož úkolem bude vývoj a testování nových alternativních hnojiv.

Rekordní inflace u potravin v Británii

5. 5. 2023
Nejnovější index cen v britských obchodech BRC-NielsenIQ zjistil, že ceny potravin meziročně vzrostly o 15,7 % a ceny čerstvých potravin se zvýšily o 17,8 %.

V Británii stoupá poptávka po lokálně pěstované zelenině

21. 4. 2023
Podle průzkumu společnosti Ginsters vzrostla aktuálně v Británii poptávka po lokálně vypěstované zelenině o 15 %. Jedním z důvodů nárůstu této poptávky je i únorový všeobecný nedostatek ovoce a zeleniny na britském trhu.

Britové dále omezují výdaje za potraviny

14. 4. 2023
Jak ukázal průzkum banky Barclays za březen 2023, Britové i nadále snižují výdaje na potraviny.

Precizní šlechtění pomocí úpravy genů v Anglii

6. 4. 2023
Velká Británie přijala zákon k preciznímu šlechtění pomocí úpravy genů. Pravidla usnadní použití nových technik pro úpravu genů jak pro rostliny, tak pro zvířata.

Britský projekt na vývoj robotického sklízecího systému pro rajčata a jahody

31. 3. 2023
Britská vláda finančně podpořila projekt Agri-OpenCore vedený producentem potravin APS Produce.
1 2 3 4 ... 9

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.