Snaha o snížení hmotnosti vinných lahví v maloobchodních řetězcích UK

20. 11. 2023

Londýnská platforma koalice vinařů, distributorů a maloobchodníků Sustainable Wine Roundtables (SWR), jejímž hlavním posláním je úsilí o udržitelný rozvoj vinařského sektoru a jejímiž členy jsou mimo jiné i maloobchodní řetězce (Ahold, Lidl, Waitrose nebo Whole Foods Market), oznámila dohodu o snížení průměrné hmotnosti lahví prodávaných vín.

Někteří signatáři dohody, mezi které patří také řada předních prodejců nápojů z celého světa, již hmotnost lahví prodávaných vín regulují.

Dohoda SWR počítá s tím, že do konce roku 2026 sníží maloobchodníci hmotnost prodávaných standardních 750mililitrových lahví na méně než 420 gramů. Snížení hmotnosti lahví se bude vztahovat i na producenty, kteří vína do zmíněných maloobchodních řetězců dodávají, a nikoli pouze na vlastní značky vín řetězců.

Zpráva SWR uvádí, že z hlediska životního prostředí jsou výhody lehčích lahví významné. Navrhované snížení hmotnosti lahví ze současných průměrných 550 gramů na 420 gramů představuje více než 25procentní úsporu emisí uhlíku.

Zdroj

Zpracoval:
Paul Wilkins
místní zástupce ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
Tel.: +44 749 533 9811, E-mail: uktrade@mze.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.