Velká Británie

Snaha omezit nezdravé potraviny ve Velké Británii sebou nese i zvýšené náklady

15. 9. 2023
Britská vláda již v říjnu 2022 zavedla omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v supermarketech a samoobsluhách.Tento krok byl motivován snahou nasměrovat nakupující ke zdravějším alternativám a snížit výskyt obezity v Anglii.

Insolvence britských výrobců nápojů a potravin

8. 9. 2023
Ve Velké Británii se za uplynulý rok prudce zvýšil počet potravinářských společností, které se dostaly do platební neschopnosti.

Zpoždění zavedení systému záloh na plechovky a láhve v Británii

1. 9. 2023
Vládní systém pro zálohy na nápojové obaly v Británii (DRS) bude odložen nejméně o další rok, protože aktuálně plánované datum pro jeho spuštění v říjnu 2025 je považováno za nereálné.

Předpokládané snížení produkce mléka v Británii

18. 8. 2023
Podle průzkumu britského Národního svazu zemědělců (NFU) je britský mlékárenský průmysl ohrožen, protože 9 % zemědělců pravděpodobně v příštích dvou letech zastaví produkci mléka.

Využití umělé inteligence v Británii ke sledování dopadů zemědělství na biologickou rozmanitost

21. 7. 2023
Vědci z Britského centra pro ekologii a hydrologii (UKCEH) budou v příštích čtyřech letech využívat automatické senzory a umělou inteligenci, aby prokázali účinnost programů obnovy životního prostředí a rašelinišť na farmách v Británii. 

Červnový nárůst prodeje potravin v Británii

14. 7. 2023
Prodej potravin v Británii v červnu 2023 vzrostl o 9,8 %, přestože důvěra spotřebitelů zůstává „křehká“. Podle Britského maloobchodního konsorcia se v Británii rovněž zvýšily celkové maloobchodní tržby, a to o 4,9 %.

Britská vláda odmítá zavedení cenových stropů pro potraviny

23. 6. 2023
V květnu 2023 navrhla britská vláda ve snaze pomoci domácnostem, které se potýkají s rostoucími životními náklady, zavedení cenového stropu na základní potraviny.

Britští poslanci zahájili oficiální šetření dopadů britských obchodních dohod na zemědělce

16. 6. 2023
Od odchodu z EU Británie podepsala mimo jiné dohody o volném obchodu (FTA) s Austrálií a Novým Zélandem, přičemž vedoucí představitelé zemědělských podniků vyjádřili vážné obavy ohledně jejich dopadu na britské zemědělské producenty.

Dopady omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v Británii

9. 6. 2023
V říjnu 2022 britská vláda zavedla omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v supermarketech a samoobsluhách.

Nabídka účasti na B2B setkání a prezentaci pivovarů z ČR v Londýně „Czech Beer Day 2023“

7. 6. 2023
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a agenturou CzechTrade nabízí účast na B2B setkání a prezentaci pivovarů a vývozců piva z ČR pro britský trh, která se uskuteční v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie v Londýně.
Stáhnout (doc, 20 kB)
1 2 3 ... 9

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.