Snaha omezit nezdravé potraviny ve Velké Británii sebou nese i zvýšené náklady

15. 9. 2023

Britská vláda již v říjnu 2022 zavedla omezení prodeje potravin s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru v supermarketech a samoobsluhách.Tento krok byl motivován snahou nasměrovat nakupující ke zdravějším alternativám a snížit výskyt obezity v Anglii.

V rámci omezení byly z hlavních prodejních prostor obchodů s potravinami vykázány potraviny, jako např. chipsy, čokolády nebo sladké tyčinky.

V rámci iniciativy Britské federace pro potraviny a nápoje navštívilo několik producentů potravin a nápojů tento týden Dolní sněmovnu britského parlamentu, aby poskytli zástupcům britské vlády a parlamentu možnost seznámit se s novými produkty, které se začínají distribuovat do obchodů v Británii a které jsou součástí inovací směřujících ke zdravější stravě. Cílem bylo také prodiskutovat snahy o úpravu složení výrobků (reformulace) v důsledku zákazu propagace potravin s vysokým obsahem tuku, soli a cukru.

Akce, které se účastnily firmy jako např. Mars Wrigley, Premier Foods, Nestlé, Kellog´s, Danone nebo Ferrero, zdůraznila závazek těchto producentů omezovat nezdravé složky potravin. Vyplynulo z ní mimo jiné, že změny receptur jsou složitou procedurou a vyžadují nemalé investice do vědeckého výzkumu a inovací. Nejde tak pouze o jednoduché omezení nebo přidání určitých ingrediencí, které by neneslo větší finanční náklady.
Zdroj

Zpracoval:
Paul Wilkins
místní zástupce ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
Tel.: +44 749 533 9811, E-mail: uktrade@mze.cz

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.