Registr množitelských porostů

Základní informace o aplikaci registru školek

Vedením registru množitelských porostů a množitelských materiálů (registr školek) je pověřen Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský na základě zákona č. 219/2003 Sb., o uvádění do oběhu osiva a sadby pěstovaných rostlin. Registr školek byl spuštěn v roce 2005 a jeho předmětem je vedení údajů o podaných žádostech o uznání u rozmnožovacího materiálu chmele, révy a ovocných druhů a údaje o rozsahu výroby konformního rozmnožovacího materiálu. Ve registru školek jsou též evidovány údaje o výsledku uznávání a kontroly výroby konformního materiálu.

Registr školek na portálu eAGRI umožňuje přihlášeným uživatelům jednak prohlížení prohlížení údajů jím podaných žádostí a oznámení včetně související dokumentace a konkrétních výsledků přehlídky k podané žádosti.

S cílem usnadnit komunikaci mezi subjekty zabývající se pěstováním množitelského materiálu a ÚKZÚZ byla vytvořena funkcionalita pro elektronické podání žádosti o uznání množitelských porostů a rozmnožovacího materiálu. Protože je žádost vyřízena v rámci správního řízení, musí být v případě elektronického podání opatřena digitálním podpisem.

Příručku pro ovládání aplikace registru školek naleznete ZDE.

Související odkazy

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.