Příručky pro práci s iLPIS
Příručka popisuje způsoby jak nalézt informace o opatřeních nitrátové směrnice v aplikaci iLPIS (orientace v mapě, tiskové výstupy a tisky map). AKTUALIZACE srpen 2012
Příručka popisující prostředí modernizovaného registru půdy LPIS, který byl spuštěn 26. 8. 2014 a popisuje základní ovládání aplikace LPIS. Je určena pro uživatele používající všechny internetové prohlížeče.
21. 6. 2023
Jedná se o udělování výjimek OOP (Orgán ochrany přírody), které v modulu Enviro provádí pracovník s oprávněním přidělovat a zaznamenávat souhlasná stanoviska k výjimkám v provádění podmínek opatření AEKO (zejména ošetřování travních porostů), případně i dalším opatřením přímých plateb. Farmáři mají k těmto vyjimkám čtecí právo. Z jejich strany nelze stanoviska editovat či vytvářet.
22. 5. 2020
Příručka obsahuje postup usnadňující provedení odeslání oznámení o plánovaném použití přípravků na ochranu rostlin na emailové adresy dotčených včelařů kontakt u provozoven (včelstev) nacházejících se v dané zóně (zpravidla ve vzdálenosti do 5 km, ale může být volitelně nastavitelné (max. 10 km)), např. v případě vnějších zbytkových ploch obhospodařovaných zemědělcem z jejich emailových klientů.
Dokument obsahuje příručku a další dokumenty, které metodicky vysvětlují nové eroze dle DZES 5 ve znění platném od 1.1.2019 a současně ukazují praktické postupy, jak používat LPIS k řešení této problematiky.
Publikováno: 12. 11. 2019
Tato příručka navazuje na základní uživatelskou příručku LPIS – modul iLPIS, která obsahuje popis hlavních funkcionalit modulu iLPIS (dále jen „aplikace“). Cílem této příručky je seznámit uživatele s „pokročilejšími“ funkcionalitami aplikace – s nástroji kreslení a možnostmi získávání exportů prostorových dat, které lze využít například v GPS přístrojích.
6. 9. 2019
V LPIS lze nyní dohledat v jaké honitbě se obhospodařovaný díl půdního bloku nachází a rovněž zobrazit kontakt na obec s rozšířenou působností, kam honitba spadá. Na obci s rozšířenou působností si zemědělec může vyžádat kontakt na konkrétního uživatele honitby vůči, kterému má plnit oznamovací povinnost. Honitby v LPIS stručně shrnuje přiložená příručka.
Tento návod popisuje základní kroky při vytvoření elektronického ohlášení změn v iLPIS a podání tohoto ohlášení na Portálu farmáře SZIF. Návod se zaměřuje na dva nejčastější druhy ohlášení: změna kultury na DPB a změna hranice DPB. Prostřednictvím elektronického ohlášení lze ohlásit také změnu uživatele a ukončení užívání DPB. Podrobné postupy k elektronickému ohlášení jsou součástí základní uživatelské příručky k iLPIS, která je dostupná v aplikaci a na Portálu farmáře eAGRI.
LPIS mění princip exportů ve formátu SHP pro přihlášené uživatele. Modul Datawell je postupně ukončován a nahrazován funkcionalitou na záložce Exporty. Přiložená příručka má poskytnout uživatelům návod k vytváření sestav a dále poskyje přehled exportů.