Základní ovládaní aplikace IZR

Uživatelská příručka - Zelená nafta

18. 2. 2020
Aktualizace k 31.1.2020

Tato příručka je určena všem žadatelům, kteří potřebují podklady pro vratku spotřební daně na motorovou naftu (dále jen „Zelená nafta“). Nová funkcionalita zajistí výpočet intenzity chovu hospodářských zvířat tak, jak je stanoveno vyhláškou 176/2017 Sb. (o způsobu výpočtu nároku na vrácení spotřební daně z minerálních olejů spotřebovaných v zemědělské prvovýrobě a při provádění hospodaření v lese) a současně zarchivuje zdrojová podkladová data, na základě kterých byl příslušný výpočet proveden.

Příručka je zaměřena na popis nutných kroků pro spuštění výpočtu a vygenerování dokumentu ve formátu PDF potřebného pro Zelenou naftu.

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Příručka pro evidenci přirozené plemenitby - aktualizace duben 2018

4. 4. 2018

Příručka popisuje evidenci přirozené plemenitby, resp. hlášení působnosti býka ve stádě v prostředí Registru zvířat na Portálu farmáře.

Aktualizace z dubna 2018 obsahuje novou sestavu. 

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Základní příručka pro registr zvířat

4. 4. 2018

Aktualizováno 4.4.2018. Tato příručka je určena všem chovatelům, kteří se rozhodnout pracovat s aplikací Registru zvířat za Portálem farmáře (IZR). Jedná se o příručku pro základní ovládání registru.

Stáhnout (pdf, 5 MB)

Uživatelská příručka Hlášení doplnění původu pro skot

6. 10. 2017
V registru zvířat je doplněna funkce elektronické přípravy hlášení doplnění původu skotu poté. Tato funkcionalita by měla zrychlit a zjednodušit proces doplnění původu.
Stáhnout (pdf, 701 kB)

Příručka pro objednávky UZ a hlášení pohybů zvířat

26. 10. 2016

AKTUALIZOVÁNO 26.10.2016 - doplněna nová funkcionalita rezervace ušních známek

Dokument obsahuje postupy pro on-line objednávky ušních známek, duplikátů UZ, zasílání ručně typovaných nebo importovaných hlášení pohybů zvířat a přirozené plemenitby.

Stáhnout (pdf, 3 MB)

Základní příručka pro registr zvířat

7. 10. 2016

Tato příručka je určena všem chovatelům, kteří se rozhodnout pracovat s aplikací Registru zvířat za Portálem farmáře (IZR). Jedná se o příručku pro základní ovládání registru.

Stáhnout (pdf, 3 MB)

Příručka pro evidenci léků a léčení

10. 12. 2010

AKTUALIZOVÁNO 27.5.2011 - rozšířeno o povinnosti léčení pro ekologické zemědělce.

Příručka popisuje způsob a možnosti vedení dvou povinných evidencí, a to evidence léků a evidence léčení chovatelem v prostředí Registru zvířat na Portále farmáře.

Obě evidence jsem jako chovatel (zemědělský podnikatel) povinen vést podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a z navazující vyhlášky č. 344/2008 Sb., o používání, předepisování a výdeji léčivých přípravků při poskytování veterinární péče.

Stáhnout (pdf, 2 MB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.