Číselníkové webové služby

Z hlediska obsahu předávaných dat a cíle kalkulovat bilanci živin, byly stávající číselníky rozšířeny o 3 nové číselníky:

Z hlediska obsahu předávaných dat a cíle kalkulovat bilanci živin, byly stávající číselníky rozšířeny o 3 nové číselníky:

  • číselník produktů (CIS_PRO01A), které mohou být  získávány sklizní plodin a to ve vztahu k příloze č. 6 vyhlášky č. 377/2013 Sb. (viz tabulka níže).

ID

POPIS

1

zrno

2

sláma

3

seno

4

semeno

5

bulvy

6

chrást

7

hlízy

8

nať

9

omlatky

10

stonky

11

zelená hmota

12

listy

13

růžice

14

plody

15

hlávky

16

cibule

17

kořeny

18

palice

19

růžičky

20

lusky

21

zelené zrno

22

výhonky

23

klas

24

řapík

25

zelené lusky

26

celá rostlina

27

květ

  • číselník užitkových směrů pěstování (USP), (CIS_USP01A) - užitkové směry pěstování se týkají jen omezeného výčtu plodin (pšenice ozimá, ječmen jarní) a rozlišení, zda jsou pěstovány za účelem potravinářským x krmným, resp. sladovnickým x krmným. Řešení pomocí dalšího atributu bylo zvoleno proto, aby nebylo nutné v centrálním číselníku plodin zasahovat do těchto klíčových plodin a „narušovat“ konzistenci dosavadního fungování všech SW, které tyto účelové směry pěstování nerozlišovaly a mají ID plodin začleněné do SW. USP bude vyžadován jen u vybrané velmi omezené množiny plodin (viz tabulka níže).

ID

POPIS

1

krmný

2

sladovnický

3

nepotravinářský

4

potravinářský

6

ostatní

7

krouhárenský

  • Číselník přiřazení produktů a užitkových směrů pěstování k plodinám (CIS_OZP01A) - číselník který definuje jaký užitkový směr pěstování anebo produkt je pro danou plodinu dostupný. Dále je rozlišeno, který produkt se považuje za hlavní a který za vedlejší. Ve webové službě určené pro příjem dat bude ověřováno, že jsou zasílány jen povolené kombinace. (viz. přiložený soubor - ) JUDEH číselník (xls, 54 kB)

  • Číselník hnojiv - existující webová služba oficiálního číselníku hnojiv, na ID hnojiv budou kontrolovány předávané položky ve webové službě pro příjem dat. Ke stažení zde.

  • Číselník plodin - existující webová služba centrálního číselníku plodin, na ID plodin budou kontrolovány předávané položky osevu ve webové službě pro příjem dat. Ke stažení zde.

Přílohy

JUDEH číselník

JUDEH číselník
Stáhnout (xls, 54 kB)

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.