Registr de minimis: ukončení podpory webových služeb verze A

25. 1. 2023

Upozorňujeme uživatele, že k 30. 6. 2023 bude ukončena podpora webových služeb tzv. verze A sloužících pro napojení na Centrální registr podpor malého rozsahu (registr de minimis, RDM).

Ukončeno bude fungování těchto jednotlivých služeb: RDM_PUB01A, RDM_CRP01A, RDM_POI01A, RDM_EDI01A a RDM_INF01A.

Důvodem k ukončení podpory webových služeb verze A je skutečnost, že se jedná o historické řešení, které je v současnosti technologicky již zastaralé, a je ekonomicky nevýhodné nadále udržovat v provozu více verzí.

Pro zachování napojení Vašeho systému a jeho komunikaci s RDM na bázi tzv. „machine-to-machine“ můžete již nyní využívat webové služby verzí „B“ nebo „C“, které jsou k dispozici zde a v praxi nahradily utlumovanou verzi „A“. Zákonnou povinnost zaznamenávat podpory do RDM, vyplývající z § 3a zákona č. 215/2004 Sb., lze rovněž plnit zadáváním podpor napřímo prostřednictvím webového rozhraní aplikace RDM.

V případě dotazů k technickým aspektům webových služeb a napojení na RDM kontaktujte Helpdesk Ministerstva zemědělství (tel. 222 312 977).

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.